Vraždu své přítelkyně v kanadském Torontu viděl mladý Číňan v přímém přenosu z Pekingu. Mluvil s ní po internetu právě ve chvíli, když do jejího pokoje vrazil útočník. Přes webovou kameru bezmocně sledoval dívčin zápas o život.
Webová kamera spojovala 23letou studentku Čchien Liou v Torontu s jejím přítelem Siao-čchao Mengem v 10 tisíc kilometrů vzdáleném Pekingu téměř každý den. Poslední hovor ale vyústil v tragicky marný boj s časem.
Liou během něj otevřela dveře svého pokoje návštěvníkovi. Prý ho znala. Muž v modrém tričku po ní chtěl telefon a pak ji napadl. Přítel v Pekingu s hrůzou sledoval její zápas o život. Útočníka byl schopen popsat jen jako svalnatého vysokého muže ve věku 20 až 30 let.
ČTĚTE TAKÉ:
Britští detektivové se učí hledat vrahy přes sociální sítě
Zoufalý Meng se snažil pomocí sociálních sítí a emailů vzburcovat známé v Torontu. Jenže byla jedna hodina v noci a oni si jeho zprávy přečetli, když už bylo pozdě.
Policisté po deseti hodinách od útoku našli polonahou Liou v jejím pokoji mrtvou. Zatím se neví, jak zemřela. Její notebook byl pryč. Policie se teď snaží s pomocí expertů zjistit, zda někde v síti neexistuje nějaký záznam videohovoru.
Podobný internetový případ vraždy se stal nedávno ve Španělsku. Mladý Rumun se tam během hovoru s otcem přiznal, že zabil svou přítelkyni a ukázal mu přes webovou kameru tělo. Otec pak z Rumunska zavolal na syna španělskou policii.
Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz