Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 2. 7. 2017
stravování na dovolené

All inclusive se v různých zemích liší! Kde toho dostanete nejvíc?

All inclusive
Zdroj: Profimedia

Pokud si právě teď vybíráte zájezd, dobře se podívejte, za co všechno si platíte. I když totiž investujete do all inclusive zájezdu, ne všude skutečně budete mít nárok na všechno. Kde toho nabízejí nejvíc a na co si dát pozor?

Trend roku 2017: turisté se vracejí z dálnic na letiště

Turisté, kteří loni po několika sezónách cestování na dovolenou letecky zkusili zájezd k moři vlastním autem, se znovu vracejí do letadel. Potvrzují to i zkušenosti jedné z největších českých cestovních kanceláří CK ALEXANDRIA.

 

"Podle informací přímo od kolegů z poboček zákazníci, kteří v létě 2016 po mnoha letech leteckých dovolených dali přednost zájezdu k moři vlastní dopravou či zůstali v tuzemsku, touží letos opět vyrazit letecky na all inclusive zájezd," přitakává ředitel marketingu CK ALEXANDRIA Petr Šatný.

 

Trend preference je podle něj podobný jako v loňském roce, ale prodeje jsou výrazně vyšší. ´"Největší nárůst zájmu evidujeme u Řecka, výrazně více se prodává i Bulharsko a jižní Itálie. Z 'neleteckých‘ destinací pak samozřejmě na čele oblíbenosti nelze opomenout Chorvatsko s Itálií," říká Šatný.

 

 

Katalogy čtěte pečlivě, nebojte se zeptat

Kromě dělení na letecké a neletecké zájezdy hraje při výběru zájezdu roli i řada dalších faktorů. Odborníci na cestovní ruch proto důrazně doporučují číst pečlivě katalogy a všímat si i zdánlivých detailů - třeba popisu skutečného rozsahu služeb all inclusive (AI).

 

Někde může znamenat tři hlavní jídla denně formou bufetu a časově i sortimentem omezenou nabídku místních alkoholických a nealkoholických nápojů. Jinde zahrnuje 24hodinovou prakticky neomezenou konzumaci skoro čehokoli, včetně značkových destilátů. Kdo není spokojen s teplým a studeným bufetem, může v některých hotelích zvolit stravování v tematické restauraci nebo restauracích s volným výběrem z jídelního lístku.

 

 

"Velké rozdíly jsou však také v pojetí AIv jednotlivých zemích," upozorňuje Petr Šatný. "Pokud si nejste jisti, zda správně rozumíte údajům v popisu zájezdu, je lepší položit dotaz na pobočce cestovní kanceláře," doporučuje. To, že by v ceně bylo zahrnuto naprosto všechno, ale podle něj úplně doslova neplatí nikde.

 

Důležité mohou být detaily - například to, zda si k nabídce místních nápojů můžete objednat a třeba i zaplatit sklenku své oblíbené globální značky.

 

Pro rodiny s dětmi jsou zase klíčové zmrzliny. Pokud na ně nabídka AI ve vybraném hotelu pamatuje, znamená to nemalou finanční úsporu. Dokupovat je kopeček po kopečku může znamenat pěkný průvan v peněžence. A zkuste ošidit děti na prázdninách.

 

 

Kde můžete na AI rovnou zapomenout

Nejčastěji se turisté s nabídkou all inclusive setkávají v Bulharsku, Turecku nebo Řecku.

 

"Kromě jídla a nápojů zahrnuje AI v některých zemích také servis na pláži – hlavně lehátka a slunečníky zdarma, což je poměrně časté třeba v Turecku, ale naopak velmi výjimečné v Řecku, Bulharsku a dalších zemích," popisuje Šatný. Podobně je to i s konzumací zdarma na plážovém baru.

 

Kypr, Itálie nebo pevninské Španělsko naopak služby, kde je vše zahrnuto v ceně, nabízejí opravdu jen výjimečně. Většina hotelů zde nabízí ubytování s polopenzí či pouze se snídaní.

mom TN.cz
Obchodní sdělení

Řecko pětkrát jinak

Alexandria