Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 2. 7. 2017
stravování na dovolené

All inclusive se v různých zemích liší! Kde toho dostanete nejvíc?

All inclusive
Zdroj: Profimedia

Pokud si právě teď vybíráte zájezd, dobře se podívejte, za co všechno si platíte. I když totiž investujete do all inclusive zájezdu, ne všude skutečně budete mít nárok na všechno. Kde toho nabízejí nejvíc a na co si dát pozor?

Trend roku 2017: turisté se vracejí z dálnic na letiště

Turisté, kteří loni po několika sezónách cestování na dovolenou letecky zkusili zájezd k moři vlastním autem, se znovu vracejí do letadel. Potvrzují to i zkušenosti jedné z největších českých cestovních kanceláří CK ALEXANDRIA.

 

"Podle informací přímo od kolegů z poboček zákazníci, kteří v létě 2016 po mnoha letech leteckých dovolených dali přednost zájezdu k moři vlastní dopravou či zůstali v tuzemsku, touží letos opět vyrazit letecky na all inclusive zájezd," přitakává ředitel marketingu CK ALEXANDRIA Petr Šatný.

 

Trend preference je podle něj podobný jako v loňském roce, ale prodeje jsou výrazně vyšší. ´"Největší nárůst zájmu evidujeme u Řecka, výrazně více se prodává i Bulharsko a jižní Itálie. Z 'neleteckých‘ destinací pak samozřejmě na čele oblíbenosti nelze opomenout Chorvatsko s Itálií," říká Šatný.

 

 

Katalogy čtěte pečlivě, nebojte se zeptat

Kromě dělení na letecké a neletecké zájezdy hraje při výběru zájezdu roli i řada dalších faktorů. Odborníci na cestovní ruch proto důrazně doporučují číst pečlivě katalogy a všímat si i zdánlivých detailů - třeba popisu skutečného rozsahu služeb all inclusive (AI).

 

Někde může znamenat tři hlavní jídla denně formou bufetu a časově i sortimentem omezenou nabídku místních alkoholických a nealkoholických nápojů. Jinde zahrnuje 24hodinovou prakticky neomezenou konzumaci skoro čehokoli, včetně značkových destilátů. Kdo není spokojen s teplým a studeným bufetem, může v některých hotelích zvolit stravování v tematické restauraci nebo restauracích s volným výběrem z jídelního lístku.

 

 

"Velké rozdíly jsou však také v pojetí AIv jednotlivých zemích," upozorňuje Petr Šatný. "Pokud si nejste jisti, zda správně rozumíte údajům v popisu zájezdu, je lepší položit dotaz na pobočce cestovní kanceláře," doporučuje. To, že by v ceně bylo zahrnuto naprosto všechno, ale podle něj úplně doslova neplatí nikde.

 

Důležité mohou být detaily - například to, zda si k nabídce místních nápojů můžete objednat a třeba i zaplatit sklenku své oblíbené globální značky.

 

Pro rodiny s dětmi jsou zase klíčové zmrzliny. Pokud na ně nabídka AI ve vybraném hotelu pamatuje, znamená to nemalou finanční úsporu. Dokupovat je kopeček po kopečku může znamenat pěkný průvan v peněžence. A zkuste ošidit děti na prázdninách.

 

 

Kde můžete na AI rovnou zapomenout

Nejčastěji se turisté s nabídkou all inclusive setkávají v Bulharsku, Turecku nebo Řecku.

 

"Kromě jídla a nápojů zahrnuje AI v některých zemích také servis na pláži – hlavně lehátka a slunečníky zdarma, což je poměrně časté třeba v Turecku, ale naopak velmi výjimečné v Řecku, Bulharsku a dalších zemích," popisuje Šatný. Podobně je to i s konzumací zdarma na plážovém baru.

 

Kypr, Itálie nebo pevninské Španělsko naopak služby, kde je vše zahrnuto v ceně, nabízejí opravdu jen výjimečně. Většina hotelů zde nabízí ubytování s polopenzí či pouze se snídaní.

mom TN.cz

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

2.7. | 10:39 overal
3
Tak jsem na 7 hodinách a do Itálie k nejbližšímu moři jedu také 7 hodin ...
2.7. | 09:43 Petr Kelenda
-10
Tito dovolenkáři jen ucpávají cesty a blokují dopravu.Pak kamiony mají zpoždění ...
6.9. | 18:01 Isabela Krásná
1
Náhlasit nevhodný komentář
My jsme byli na Zakynthosu a byli jsme moc spokojeni se službami all inclusive. Takže doporučuji! A teď ještě hledáme nějakou last minutku opět s all inclusive, ať můžeme porovnávat :). Máte zkušenosti s těmito stránkami: https://www.nev-dama.cz/last-minute? Děkuji moc.
2.7. | 18:26 minibus
-2
Náhlasit nevhodný komentář
Hlavně češi žerou jak prasata a kradou jidlo, pak grcaji na plaži .....................
2.7. | 13:15 Petr Kelenda
0
Náhlasit nevhodný komentář
Do Dubaje pouze letadlem!Teď je hit sezóny Dubaj.Kdo to neví je "trochu" pozadu.Chorvatsko je trochu už ohraný hit.
2.7. | 10:47 overal
1
Náhlasit nevhodný komentář
Cesta čtyřčlenné rodiny cesta tam a zpět 5500Kč a co ušetřím za letenky, to si užiji na místě a ještě si vyjedu na 1-2 výlety podle počasí. Protože Itálie není totalitní stát , jako je ten náš, tak si užiji i ochutnávku vín. I s šíleným parkovným mě výlet do Benátek stojí méně než placený autobusem.
2.7. | 10:39 overal
3
Náhlasit nevhodný komentář
Tak jsem na 7 hodinách a do Itálie k nejbližšímu moři jedu také 7 hodin Zastavím se kde se mi to líbí a kdy se mi chce, projdu se posedím, cestu si spočítám tak, aby nemusel na ubytování čekat, ani abych o zaplacenou dobu ubytování zbytečně nepřicházel!
2.7. | 10:34 overal
1
Náhlasit nevhodný komentář
Kalenda, co máte stále s tím letadlem? To nemáte spolehlivé auto, nebo neumíte řídit? Na letiště, jedu hodinu, a toto mám blízko, další dvě hodiny tam postávám a posedávám jako pitomec, potom 1,5 hodiny letím, potom hodinu odbavení a přesednutí do autobusu a další hodinu až dvě rozvoz!
2.7. | 09:43 Petr Kelenda
-10
Náhlasit nevhodný komentář
Tito dovolenkáři jen ucpávají cesty a blokují dopravu.Pak kamiony mají zpoždění a dovezou materiál pozdě.Kola kamionu=kola ekonomiky.Pokud se netočí kola kamionu,potom se netočí kola ekonomiky.Tam si dovolenkáři běžte na letadlo,celý rok jste šetřili na dovolenou a na letenku jste nějak zapoměli.
2.7. | 08:44 bimbi20
-1
Náhlasit nevhodný komentář
Každý rok létáme do Turecka a all inclussive je naprosto luxusní. Navíc Turci jsou pohostinní hlavně za barem na hotelu. Umíchájí vám cokoliv, co chcete usmějí se a pohladí vás. Tady na vás kouká barman jako kdyby Vás chtěl zabít.
2.7. | 08:44 pater11
-1
Náhlasit nevhodný komentář
Kreta hnus zradlo nikdyyyy.