Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 12.5. 2017 11:26
moderní babička

Alžběta II. v 91 letech: Řídí auto, má iphone a profil na Facebooku

Královna Alžběta se učí s mobilem
Zdroj: Twitter
Královna II. a princ Philip

Královna Alžběta i v jednadevadesáti letech řídí auto, používá iphone i ipad a má například i soukromý profil na Facebooku. S moderními vymoženostmi pomáhají veličenstvu její vnuci.

I když pětadevadesátiletý princ Philip nedávno oznámil odchod do důchodu od svých královských povinností, jeho manželka královna Alžběta II. nepřestává překvapovat. I v jednadevadesáti letech se snaží držet krok s moderní dobou a nepřestává ani řídit auto.

 


Královna se naučila řídit už v mládí, během její služby u mechaniků v období druhé světové války. Před několika dny zachytil fotograf královnu za volantem Jaguaru X-Type ve chvíli, když se vracela z ranní nedělní bohoslužby v královské kapli Všech svatých ve Windsorském parku. Je jedinou osobou, která má právo řídit vůz na čtyřkilometrové cestě ve Windsoru.

 

Královnu zaujaly i sociální sítě, kde disponuje oficiálním profilem, o který se starají její poradci. Sama ale údajně má i soukromý profil, na kterém má několik přátel.

 

Alžběta používá i iphone. Přijímat a psát SMS ji prý učili její vnuci William a Harry. Údajně ho využívá ráda. Lidé v jejím věku obvykle používají mobilní telefony, které mají větší tlačítka a jednoduché ovládání. Mobil královny je chráněný proti napadení zvenčí, proti odposlechům a je prakticky nemožné se do něj nabourat.

 

121

GALERIE: Královna Alžběta II.

Zdroj: Profimedia

Královna Alžběta za volantem v roce 2017

Hodnocení:

 

Královna vlastní i ipad a laptop. Osobní počítač využívá i na sociální sítě. Alžběta se však sama nestará o to, aby byla její moderní výbava nabitá. Na všechna její elektronická zařízení dohlíží její asistentka, která má baterie na starosti.

 

Vůči moderním technologiím má respekt, ale někdy nechápe posedlost mladých pořizováním selfie fotek. Tento trend považuje za znepokojující a připadá jí trochu divné, když se lidé snaží s ní vyfotit.

  

 

Největším koníčkem královny je fotografování. Velmi ráda fotí především svou rodinu. Manžel Philip tuto vášeň sdílí a vlastní velkou sbírku jejích portrétu.

 

Podívejte se na reportáž o 91. narozenicnách královny Alžběta II. 

has TN.cz