Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 19. 6. 2017
hlasujte průzkum sanep

ANKETA: Důvěřujete předsedům stran? Takhle dopadli v průzkumu

Poslanecká sněmovna
Zdroj: TN.cz/Jakub Deml

Do voleb zbývají zhruba čtyři měsíce a poslední dění v politice výrazně zamíchalo kartami. Podle průzkumu agentury SANEP je nejdůvěryhodnějším předsedou politické strany Tomio Okamura, kterého následuje Andrej Babiš. Změna předsedy ČSSD přišla v okamžik, kdy se Bohuslav Sobotka propadl až na sedmé místo.

Nejdůvěryhodnějším předsedou politické strany nebo hnutí se stal předseda SPD Tomio Okamura. Zajímavé je, že podle aktuálního průzkumu agentury SANEP kromě voličů této strany vnímají Okamuru jako důvěryhodného i tradiční nevoliči, kteří dlouhodobě nedůvěřují politikům a politice jako takové.

 

Okamura dosáhl v souhrnu na 41 % kladných hlasů.
Následuje ho s 37,8 % kladných hlasů předseda hnutí ANO Andrej Babiš, který také výrazně boduje mezi nevoliči.

 

Oproti Okamurovi ale osoba Andreje Babiše vyvolává i značnou negativní emoci, v souhrnu totiž Babiš získal 49,8 % záporných hlasů.

 

Anketa

Který z předsedů politických stran a hnutí je podle vás nejdůvěryhodnější?

Hlasovalo 4964 lidí.

 

Zajímavé je umístění předsedy ODS Petra Fialy na třetím místě s 25,5 % kladných hlasů. Tomio Okamura i Petr Fiala mohou aktuálně těžit i z politické situace, kterou provázela jak vládní krize, tak chování premiéra Bohuslava Sobotky, ale i kauzy dnes již bývalého ministra financí Andreje Babiše. Petr Fiala na svou stranu získává část dříve zklamaných pravicových voličů, uvádí průzkum.

 

Ze situace na domácí politické scéně však těží například i předseda Realistů Petr Robejšek, který získal v souhrnu 23,3 % kladných hlasů.

 

Výměna předsedy ČSSD nemusí být z pohledu průzkumu špatná volba, protože se Bohuslav Sobotka propadl až na sedmé místo a získal v souhrnu pouze 20,6 % kladných hlasů, úplně kladných pak jen 5,8 %, což je pro pozici premiéra velmi nepříznivá situace.

 

13

GALERIE: Důvěra v předsedy politických stran a hnutí červen 2017

Zdroj: SANEP

Důvěryhodnost předsedů politických stran a hnutí

Hodnocení:

 

Mezi nejméně důvěryhodné, ale i nejmémě známé lídry politických stran a hnutí patří předseda Soukromníků Petr Bajer (4,7%) a předseda ODA Pavel Sehnal (3,8%).

 

 

Do průzkumu se dostaly politické strany a hnutí, které mají své zástupce v Parlamentu anebo jejich předsedové dosáhli v souhrnu kladných hlasů tříprocentní hranici.

klma TN.cz

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

19.6. | 08:33 maxfox
36
Podobně dopadnou volby.Už se těším.To bude zase kvikotu a v Praze ...
20.6. | 09:29 Lubomír Čáslava
3
Stejně volby zase zfixlují
20.6. | 09:29 Lubomír Čáslava
3
Náhlasit nevhodný komentář
Stejně volby zase zfixlují
19.6. | 13:51 jan hrabalek
7
Náhlasit nevhodný komentář
asi neumím počítat,ale podle důvěryhodnosti má Filip 91 hlasů,a Fiala 74 hlasů tak jak může být Fiala 3 jsem slabý v počtech nebo to je jinak?
19.6. | 09:32 Petr Volena
30
Náhlasit nevhodný komentář
S ODS nikdy více a nikdy jinak
19.6. | 09:14 Tony
33
Náhlasit nevhodný komentář
Jsou i takový hlupáci kteří klidně dají hlas modrému havranovi ze zločinecké ODS Fialovi a nebo co je ještě horší, ministrovi zeměkoule Kradlouskovi.Vzpamatujte se, vy rychle zapomínáte na tunely,zlodějny,kmotry a premiéry vlád ODS.
19.6. | 09:13 Roman Skala
16
Náhlasit nevhodný komentář
Víte v redakci, že je dnes 19.6. 2017 a předseda ČSSD je Chovanec? Kupte si solidní tisk a dočtete se zajímavé aktuality z nebulvárního dění.
19.6. | 08:59 cezar8
30
Náhlasit nevhodný komentář
...co mne malinko znepokojuje je třetí pořadí Fialy, nějak rychle postupují nahoru....doufám, že ve volbách zvítězí strana ANO a nedá se dohromady s tou farizejskou (pokryteckou) stranou ODS....
19.6. | 08:33 maxfox
36
Náhlasit nevhodný komentář
Podobně dopadnou volby.Už se těším.To bude zase kvikotu a v Praze demonstrací.To samé jako v USA po prezidentské volbě..Určitá skupina lidí si nedokáže přiznat porážku a všemi prostředky se snaží dosáhnout změny ve svůj prospěch.