Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 26.1. 2018 13:09
Komplikace v dopravě

Nehody kvůli náledí: Muže zavalilo auto, autobus narazil do domu!

Zdroj: TV Nova

Řidiče na východě republiky potrápila ledovka, hasiči vyjížděli k desítce nehod. Při havárii auta u Býště zemřel jeden člověk. V Haluzicích na Zlínsku zase narazil autobus do domu, zranilo se devět lidí. I tady byly zřejmě příčinou nehody ledovka a nepřiměřená rychlost.

Náledí komplikovalo dopravu především na východě Česka od brzkého rána. Za pět hodin zasahovali hasiči v Pardubickém kraji u devíti nehod, jedna z nich skončila tragicky. Ve většině případů byla na vině ledovka.

 

Smrtelná nehoda se stala u Býště krátce před půl devátou ranní. Řidič nezvládl řízení a převrátil auto na střechu. "Hasiči pomocí hydraulického zařízení vyprostili zaklíněnou osobu z vozu. Zpod trosek vozu hasiči vyprostili bezvládné tělo muže, u kterého lékař konstatoval smrt," uvedla mluvčí hasičů Vendula Horáková.

 

Krátce před šestou hodinou ráno havaroval autobus na Zlínsku. "Narazil do rodinného domu v Haluzicích. Tou dobou v autobuse jelo asi dvacet cestujících," uvedl policejní mluvčí Petr Jaroš. Autobus nebyl linkový, svážel zaměstnance do práce.

 

14

GALERIE: Nehoda autobusu v Haluzicích na Zlínsku

Zdroj: TV Nova

Nehoda autobusu na Zlínsku - 4

Hodnocení:

 

Při nárazu se zranilo devět lidí. "Sedm z nich bylo zraněno lehce a záchranáři je ošetřili na místě. Dva lidé včetně řidiče utrpěli vážnější zranění, s nimiž museli být převezeni do nemocnice," dodal Jaroš. Řidič zůstal ve voze zaklíněný, museli ho vyprostit hasiči.

 

 

 

Příčinu nehody na místě vyšetřují policisté. Na vině může být náledí, které řidiče na Zlínsku ráno trápilo. Šofér zřejmě nejel přiměřenou rychlostí a kvůli tomu nezvládl řízení. Silnice je mezi Haluzicemi a Loučkou uzavřena, policisté dopravu odklání.

 

V domě byla v době nehody jen jedna žena, vyvázla bez zranění. Dům ale může mít narušenou statiku, na místo proto zamířil i odborník. Ten by měl rozhodnout i o způsobu vyproštění autobusu, na které se hasiči chystají.

TN.cz
Reklama