Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 13.1. 2016 08:15
velký nábor

Chcete řídit obrněnce? Armáda zoufale hledá řidiče! Nabízí kurz

Pandur
Zdroj: Mediafax
Obrněný transportér Pandur

Chcete řídit obrněný transportér a ještě dostat skoro sto tisíc na ruku? Přihlaste se armádě! Chybí jí totiž až pět stovek řidičů. Nabízí dokonce, že lidem se skupinou B zařídí pokročilejší řidičák. Nábor se rozjíždí i do Hradní stráže. Shánějí se i kuchaři, lékaři nebo strojníci.

Česká armáda má obrovský nedostatek řidičů nákladních aut a obrněnců, tedy řidičů s oprávněním skupiny C. Podle náčelnice armádního náboru plukovnice Lenky Šmerdové v armádě chybí okolo pěti set řidičů vozidel nad tři a půl tuny. Informuje o tom dnešní vydání Práva.

 

"Protože poptávka po těchto řidičích je po celé republice, tak jsme přišli s novým opatřením. Pokud uchazeč vlastní řidičské oprávnění skupiny B, projde testy a má zájem řídit nákladní auto nebo obrněné vozidlo, armáda mu umožní udělat si řidičský kurz,“ řekla Právu Šmerdová.

 

 

Dodala, že pro zájemce o vojenské řemeslo jde o jeden z benefitů, protože řidičský kurz vyjde na zhruba dvacet tisíc. K těm, co si řidičák na náklaďák přinesou s sebou, je armáda ještě štědřejší. Náborový příplatek pro řidiče může dosáhnout až 80 tisíc korun.

 

Dále armádě scházejí lékaři, kuchaři, letečtí technici, strojníci a také příslušníci Hradní stráže. "Paradoxně se hlásí řada vyučených kuchařů, ale všichni chtějí k bojovým jednotkám,“ dodala Šmerdová.

 

 

Generální štáb chce, aby rekrutační střediska každý rok nabrala dva tisíce nováčků. Což není snadné v době, kdy je relativně nízká nezaměstnanost a kdy o stejné profese má zájem například i policie a hasiči. Armáda proto nabízí v případě nedostatkových profesí vysoké náborové příspěvky, píše Právo.

TN.cz

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

13.1. | 13:36 Jaromír Pokorný
7
jirka seliger: Nevíš o čem mluvíš.
13.1. | 13:06 jirka seliger
-9
Pokorný a komunisti patří na šibenici! ...a lada48 bude nějaká/ý zasloužilá ...
13.1. | 13:36 Jaromír Pokorný
7
Náhlasit nevhodný komentář
jirka seliger: Nevíš o čem mluvíš.
13.1. | 13:06 jirka seliger
-9
Náhlasit nevhodný komentář
Pokorný a komunisti patří na šibenici! ...a lada48 bude nějaká/ý zasloužilá komunistická svině, která tam patří taky....to jsou stejný špíny, jak ta muslimská pakáž, zcela zbyteční no lidé...spíš tvorové.
13.1. | 12:28 lada48
0
Náhlasit nevhodný komentář
Pepo až zapojíš mozek tak se pokus vysvětlit kdo je voják, který není určen k obraně vlastního území, ale je nasazován dle úvahy cizích mocností zastřešených rádobydemokratickou organizací. Ale s tím zapojováním si nemusíš dělat násilí. Když to nejde tak to nejde. :-))
13.1. | 11:50 hladik josef
1
Náhlasit nevhodný komentář
Lada48 Pokud je někdo žoldák tak se podívej ráno do zrcadla tam jednoho uvidíš,ale asi se ti on nebude líbit.Jelikož takový kukuč má málo kdo
13.1. | 10:08 Jaromír Pokorný
3
Náhlasit nevhodný komentář
Zlatý komunisti ti ...............!!
13.1. | 09:45 lada48
3
Náhlasit nevhodný komentář
Stropnický já se hlásím. Ale to jen abyste se mnou nepočítali. V mém věku už mám dost rozumu na to, abych nelezl mezi žoldáckou verbež.