Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 13.1. 2016 08:15
velký nábor

Chcete řídit obrněnce? Armáda zoufale hledá řidiče! Nabízí kurz

Pandur
Zdroj: Mediafax
Obrněný transportér Pandur

Chcete řídit obrněný transportér a ještě dostat skoro sto tisíc na ruku? Přihlaste se armádě! Chybí jí totiž až pět stovek řidičů. Nabízí dokonce, že lidem se skupinou B zařídí pokročilejší řidičák. Nábor se rozjíždí i do Hradní stráže. Shánějí se i kuchaři, lékaři nebo strojníci.

Česká armáda má obrovský nedostatek řidičů nákladních aut a obrněnců, tedy řidičů s oprávněním skupiny C. Podle náčelnice armádního náboru plukovnice Lenky Šmerdové v armádě chybí okolo pěti set řidičů vozidel nad tři a půl tuny. Informuje o tom dnešní vydání Práva.

 

"Protože poptávka po těchto řidičích je po celé republice, tak jsme přišli s novým opatřením. Pokud uchazeč vlastní řidičské oprávnění skupiny B, projde testy a má zájem řídit nákladní auto nebo obrněné vozidlo, armáda mu umožní udělat si řidičský kurz,“ řekla Právu Šmerdová.

 

 

Dodala, že pro zájemce o vojenské řemeslo jde o jeden z benefitů, protože řidičský kurz vyjde na zhruba dvacet tisíc. K těm, co si řidičák na náklaďák přinesou s sebou, je armáda ještě štědřejší. Náborový příplatek pro řidiče může dosáhnout až 80 tisíc korun.

 

Dále armádě scházejí lékaři, kuchaři, letečtí technici, strojníci a také příslušníci Hradní stráže. "Paradoxně se hlásí řada vyučených kuchařů, ale všichni chtějí k bojovým jednotkám,“ dodala Šmerdová.

 

 

Generální štáb chce, aby rekrutační střediska každý rok nabrala dva tisíce nováčků. Což není snadné v době, kdy je relativně nízká nezaměstnanost a kdy o stejné profese má zájem například i policie a hasiči. Armáda proto nabízí v případě nedostatkových profesí vysoké náborové příspěvky, píše Právo.

TN.cz