Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 12. 5. 2017
tragická nehoda

Chlapce srazilo auto. Převážel ho vrtulník, ale v nemocnici zemřel

Nehoda
Zdroj: Profimedia
ilustrační foto

Tragická dopravní nehoda se stala včera odpoledne v Chodské Lhotě na Domažlicku. Před osobní auto tam vběhl sedmiletý chlapec. Na svá zranění později v nemocnici zemřel.

Malý chlapec se vracel právě ze školy, odkud přijel autobusem. Bylo krátce před třetí hodinou odpoledne. V tuhle chvíli se jeho osud spojil s osudem osmasedmdesátiletého řidiče za volantem vozu Peugeot 207.

 

Senior jel od obce Loučim ve směru na Hlubokou. "Před křižovatkou na obec Štefle přehlédl sedmiletého chlapce, který mu vběhl před vozidlo, a srazil jej. Chlapec utrpěl velmi těžká zranění, se kterými byl vrtulníkem transportován do nemocnice v Plzni. Tam však chlapeček na následky svých zranění zemřel," uvedla policejní mluvčí Dagmar Brožová.

 

 

Případem se kvůli jeho závažným tragickým důsledkům zabývají domažličtí kriminalisté. "Ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu usmrcení z nedbalosti. Podle ustanovení trestního zákoníku hrozí tomu, kdo jinému z nedbalosti způsobí smrt, trest odnětí svobody až na tři roky nebo zákaz činnosti," dodala k případu mluvčí.
 

 

 

tn.cz / gar