Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 12.5. 2016 11:39
Co ještě zakážou?

Další zákazy EU: Na řadě jsou neúsporné konvice a topinkovače!

rodinná snídaně
Zdroj: Oficiální zdroj

Evropská komise chystá další kolo boje proti neúsporným domácím spotřebičům. Zákaz už postihl vysavače se silnými motory a neúsporné elektrické trouby. Teď Komise připravuje zákaz neúsporných rychlovarných konvic, topinkovačů a fénů. Respektive návrh je už dávno připravený, ale Komise jej hodlá předložit až po britském referendu o odchodu z Evropské unie.

Podle britského listu The Daily Telegraph předloží Evropská komise na podzim další návrhy na tzv. ekodesign domácích spotřebičů. Týkat se mají rychlovarných konvic, topinkovačů a fénů. Podle zdrojů britského deníku to řekl předseda Jean-Claude Juncker na setkání Komise 20. dubna. Prodej spotřebičů, která jsou podle Komise nehospodárná, pak zakáže.

 

Evropská komise se ale zatím snažila držet svůj plán v tajnosti. Odhalit jej chtěla až po britském referendu o odchodu z Unie. To se bude konat 23. června. Výsledky průzkumů veřejného mínění jsou naprosto vyrovnané. Rozdíly mezi těmi, kdo budou hlasovat pro odchod a těmi, kdo pro setrvání země v Unii, se pohybují kolem 2 procent!

 

Předchozí omezení silných vysavačů a elektrický trub vnímala britská veřejnost velmi negativně. Rychlovarné konvice a topinkovače jsou přitom pro Brity ještě ožehavější téma. Podle Telegraphu se třetina všech rychlovarných konvic prodávaných v celé EU prodá právě ve Velké Británii. Britové přitom představují jen desetinu ze všech obyvatel Unie.

 

 

K britskému životnímu stylu prostě neodmyslitelně patří čaj a topinky. Jako "útok na tradiční britskou snídani" to v anketě na webu deníku The Daily Telegraph vnímají dvě třetiny respondentů.

 

Komise tak nechce Brity ještě více naštvat a poskytnout munici těm, kteří volají po odchodu z Evropské unie. Ti už si toho ale všimli. "Jestli budeme hlasovat pro setrvání, tak budeme bezbranní proti lavině evropských regulací, se kterými Brusel čeká, až bude po referendu," varuje Matthew Elliott z iniciativy Vote Leave (Hlasujte pro odchod).

 

 

Že musí s dalšími návrhy postupovat diplomaticky, si jsou vědomi i členové komise. "Musíme brát ohled na kritiku, že se EU příliš vměšuje do obyčejného života občanů," připouští podle Telegraphu komisaři. Chtějí ale přesvědčit veřejnost, že úsporné přístroje jim sníží účet za elektřinu, což je v jejich vlastním zájmu. Stojí také o podporu různých ekologických sdružení a iniciativ.

 

EU už hledá další spotřebiče, u kterých by mohla požadovat snížení spotřeby elektrické energie. Podle informací britského deníku by teď měly přijít na řadu počítačové routery, mobilní telefony, ofukovače rukou a také parní čističe podlah.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Rozlučte se s velikonočními vajíčky. EU je chce zakázat! Důvod vás dostane
 

vbo TN.cz

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

12.5. | 08:44 jaqykmy-takmyqy
152
Evropská komise připomíná spolek mentálně postižených. Evropa se zmítá v ...
12.5. | 22:54 Jan Vanicek
-10
Co mate porad proti E.unii.Toto jsou jen vymysly Ceskych hlavicek.Treba jako ze ...
13.5. | 18:51 Miroslav Hanko
2
Náhlasit nevhodný komentář
Hrabálku!!!.Referendum o vstupu do EUbordelu byla fraška a pokud si pamatuju tak hlasovalo asi 25 procent.A Vanicku!!! dnes už je nad míru jasný že vznik EUbordelu byl začátek konce Evropy tečka.
13.5. | 13:46 jan hrabalek
1
Náhlasit nevhodný komentář
jo mnoho lidí se hlásilo k EU většina tam chtěla vstoupit a teď ta většina nadává na jimi zvolené poslance EU za kraviny,které vymýšlí. Bohužel jsou tací jako náš parlament,kteří pořád kecají jak to je výhodné když dostáváme dotace.Lidi už to nevrátí zpět jejich vůle něco změnit to je jen oblbování.
13.5. | 12:46 bozemis
4
Náhlasit nevhodný komentář
Já trpím dost na větry( ze zadní části těla) nebudu platit EU za znečištění ovzduší? Sníží odběr elektřiny, ale pak budem platit více. §§ Pryč z EU. ,
13.5. | 12:46 bozemis
0
Náhlasit nevhodný komentář
Já trpím dost na větry( ze zadní části těla) nebudu platit EU za znečištění ovzduší? Sníží odběr elektřiny, ale pak budem platit více. §§ Pryč z EU. ,
13.5. | 11:23 vsesezral
7
Náhlasit nevhodný komentář
Co takhle určit, kdy se můžeme s partnerkou pomilovat, aby jsme nebyli v práci unaveni.
13.5. | 07:55 Jan Vanicek
-3
Náhlasit nevhodný komentář
Vy mne porad nechapete.To jsou vasi lide co si delaji vynosny podnik z EU. Lobuji ve vlade,pro to prodavat jine spotrebice,nove vesty pro ridice, tisknout nove ridicaky a t. d. Ja sem o zmene reflexnich vest v Nemecku nic neslysel.
13.5. | 07:47 Bohumír Panuš
8
Náhlasit nevhodný komentář
Do mých účtů za elektřinu je každému a nejen EU ho.no.
13.5. | 07:39 Bohumír Panuš
16
Náhlasit nevhodný komentář
Co nejrychleji pryč z toho spolku dutých hlav. Proč je naše vláda stále "jako" hluchá a slepá? Proč chce aby ČR byla členem spolku pomatených idiotů?
13.5. | 07:37 adnachiel
12
Náhlasit nevhodný komentář
Zrušte EU !!! Tenhle spolek slabomyslných d.e.b.i.l.ů jen a jen škodí. Chci zpátky Tuzemský rum, Pomazánkové máslo a neregulované banány !!! :DD
13.5. | 06:52 Roman Matěj Muller
15
Náhlasit nevhodný komentář
Za chvilku nám budou diktovat kdy máme dýchat a kdy ne.Kdyby se raději starali o to aby jsme se mohli bezpečně pohybovat po ulicích. Nechápu proč jsme v EU a proč si necháme neustále dělat na hlavu. Mohli bychom být naprosto soběstačný a nezávislí stát.