Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 10.7. 2018 18:18
mapy srážek výstraha

Do Česka se přihnaly silné bouřky! Hrozí přívalové deště a krupobití

Zdroj: TV Nova

Meteorologové vydali výstrahu před silnými bouřkami pro velkou část České republiky. Bouřky se přihnaly už kolem poledne, výstraha je platná až do devíti hodin večer. Bouřky může provázet silný přívalový déšť, krupobití a velmi silný vítr.

"Dnes (úterý 10.7.) se v odpoledních hodinách budou místy tvořit bouřky, ojediněle silné, a to zejména ve východní polovině území. V silných bouřkách se ojediněle vyskytnou přívalové srážky kolem 30 mm, nárazy větru 20 až 25 m/s (70 až 90 km/h) a krupobití," upozorňuje Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

 

Výstraha byla vyhlášena pro Prahu, Středočeský, Pardubický, Královéhradecký, Liberecký, Jihomoravský, Zlínský, Olomoucký, Moravskoslezský kraj a Kraj Vysočinu.


ČHMÚ kvůli bouřkám zrušil výstrahu před nebezpečím požárů v Ústeckém kraji.

 

14

GALERIE: Mapy srážek

Zdroj: Meteopress

Mapy srážek 10.7. - 13.7. - 2

Hodnocení:

 

Bouřková činnost by měla slábnout až k večeru, výstraha je proto platná do devíti hodin večer. Teploty by se měly podle ČHMÚ pohybovat kolem 19 až 23 °C, na Moravě a ve Slezsku by mohlo být až 25 °C.

 

 

I ve středu nás podle ČHMÚ čeká převážně zatažený den, v Čechách by mohlo být místy polojasno. Zejména na východě by mělo opět pršet, bouřky by se měly objevovat jen ojediněle. Teploty se budou pohybovat kolem 19 až 23 °C.

 

"Na srážky bude nejbohatší úterý - to se v bouřkách srážkové úhrny budou zastavovat až na 30 mm. Deštníky budeme potřebovat také ve středu, a to během odpoledních hodin, kdy naprší do 10 mm. Od čtvrtka bude počasí u nás pod nevýrazným výběžkem vyššího tlaku vzduchu, který přinese ubývání oblačnosti a ustávání srážek. Od pátku do konce týdne se budou přeháňky nebo bouřky vyskytovat pouze při přechodně zvětšené oblačnosti," upřesnila meteoroložka Dagmar Honsová. 

 

ČTĚTE TAKÉ:

Panika z bouřky? Řiďte se těmito pravidly a přežijete ji bez újmy
Letní bouřky ohrožují srdce

klma TN.cz
Reklama