Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 20.12. 2015 06:08
uvízli tam

Drama na kolotoči: Tahle jízda na ruském kole se pořádně zvrtla

Ruské kolo Prátr
Zdroj: Profimedia
Návštěvníci zůstali uvězněni na ruském kole

Jednou z ikon Vídně je zábavní park Prátr a svést se v něm na ruském kole je něco jako povinnost. Romantickou vyhlídku si chtěli užít i dva turisti z Polska, takovou jízdu ale nečekali.

Mladí Poláci se rozhodli ve Vídni navštívit slavný Prátr a podívat se na město z výšky ruského kola. Jízda ale byla o dost delší, než si původně zaplatili. Turisti byli posledními návštěvníky atrakce a jeden z pracovníků jim dovolil před koncem ještě jednu jízdu. Po chvíli pověřil obsluhou kolotoče kolegu, kterému ale zapomněl říct, že na něm ještě někdo je. Ten vypnul světla a šel domů.

 

Poláci zachovali chladnou hlavu a své uvěznění si náležitě užili. Ještě asi tři čtvrtě hodiny se kochali nádherným výhledem a když je to přestalo bavit, jednoduše si mobily přivolali pomoc.

 

 

Provinilí zaměstnanci je okamžitě po příjezdu spustili dolů a jako omluvu přidali lahev šampaňského. "Nic takového se nám ještě nestalo. Když se návštěvníci zeptali, jestli se mohou ještě jednou svést, pracovali u kola ještě dva zaměstnanci. Zapomněli si ale mezi sebou říct, že jsou na kolotoči ještě nějací lidé. Druhý z nich potom všechno vypnul a šel pryč," vysvětlil ředitel zábavního parku Peter Petritsch.
 

mom TN.cz