Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 12. 7. 2017
konec obscéností

Drsný zákaz na chorvatském Hvaru: Za plavky hrozí pokuta

Chorvatsko
Zdroj: Profimedia
Pokud se v plavkách vydáte do města, hrozí vám pokuta (ilustrační foto)

Chorvatům už došla trpělivost s rozdováděnými turisty, kteří nerespektují místní zvyklosti. Proto se rozhodli pokutovat ty, kteří se budou centrem měst promenádovat jen v plavkách. Nově toto opatření zavedl i nejoblíbenější chorvatský ostrov Hvar.

Jiný kraj, jiný mrav - i proto byste si měli před dovolenou vždy zjistit, jaké zákony v dané zemi platí. Například v Chorvatsku už nechtějí vídat obnažená těla turistů v centrech měst, obchodech či barech.

 

Třeba na Makarské riviéře můžete na restauracích najít obrázky zakazující vstup v plavkách. Chorvatská pravidla neumožňují plavky například ani v historických centrech měst.

 

Nejen bikiny vás ale mohou dostat do problémů. Například na pátém největším ostrově na Jadranu (Pag) místním došla s rozdováděnými turisty trpělivost a zavedli zákaz obscénností. Za svlečené tričko dávají pokutu v přepočtu tři a půl tisíce korun.

 

 

Pokuty za procházky v plavkách už dříve zavedl například Dubrovník nebo Split. Nově se k nim přidal také turisty vyhledávaný ostrov Hvar, který je jednou z nejoblíbenějších párty destinací.

 

Turisti v plavkách mimo pláž mohou být pokutováni až 600 eury, což je asi 15 tisíc korun. Za horní díl plavek nebo svlečené tričko u mužů pak hrozí pokuta asi 500 euro, tedy 12 500 korun. Pokutu ve výši 700 euro, asi 17 500 korun, dostanete za pití alkoholu či spaní na veřejnosti. Píše o tom web Guardian.

 

Ostrov se tak rozhodl bojovat proti chování mladých lidí, kteří se ulicemi města často potloukají v podroušeném stavu. "Zvrací, močí na každém rohu, chodí bez triček, jsou opilí málem do bezvědomí," popsal starosta Rikardo Novak. "Mladí turisté jsou vítání, ale musejí se umět chovat," dodal.

mom TN.cz

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

12.7. | 19:23 allanaldik
25
Vzdyt je slusnost mimo koupaci zony chodit v obleceni a ne v plavach, pokuty? ...
12.7. | 19:24 overal
-3
Chtělo by to tam na jeden rok nejezdit a žraly by i trávu, protože by na nic ...
12.7. | 22:36 Ukradeny Trotl
1
Náhlasit nevhodný komentář
"Budou Vás strašit nezaměstnanosti" V. Havel A taky skrze média: https://goo.gl/iKiiV3 Protože není hloupější lid, než ten který věří všemu co se jim předhodí.
12.7. | 21:30 roko-lanek
1
Náhlasit nevhodný komentář
Budete žrat pučalku a kořinky.
12.7. | 20:35 jiz-nerejeme-drzkou-v-zemi
1
Náhlasit nevhodný komentář
12.7. | 19:24 overal: Chtělo by to, mělo by se, bylo by třeba... Klasické tup@nské pič00vání, kvikot a hýkánmí. viď?
12.7. | 20:01 jan hrabalek
19
Náhlasit nevhodný komentář
my nechceme aby tady na koupalištích chodily arabky v burkinách tak my se zase musíme přizpůsobit jiným zákonům v dané zemi
12.7. | 19:24 overal
-3
Náhlasit nevhodný komentář
Chtělo by to tam na jeden rok nejezdit a žraly by i trávu, protože by na nic jiného neměli a další rok by je šikanování turistů přešlo!!
12.7. | 19:23 allanaldik
25
Náhlasit nevhodný komentář
Vzdyt je slusnost mimo koupaci zony chodit v obleceni a ne v plavach, pokuty? aspon si to turisti rozmysli se chovat v centrech mest jako na plazich.
12.7. | 16:58 Roman Skala
16
Náhlasit nevhodný komentář
Země, ve které by bez turizmu žrali mláto je momentálně díky teroturistice na koni. Umírněná nenávist Bosny je jev dočasný, tak užívejte Jadranu, sluníčka a chovejte se mravně dokud to jde.