Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 14. 6. 2017
Lidské hyeny

Dvojice okradla invalidu o desítky tisíc! Svěřil jim svou kartu

Zdroj: TV Nova

Soud v Náchodě vynesl tresty nad dvojicí, která využila zdravotního hendikepu 64letého invalidy a několik měsíců ho okrádala. Z jeho účtu vybrala skoro 100 tisíc korun. V pondělí muže a ženu policie obvinila a o den později už padly tresty.

Invalidní důchodce, který téměř neslyší, se s 38letou ženou a jejím o pět let starším partnerem znal z ubytovny v České Skalici. Oba invalidu přesvědčili, aby jim svěřil svoji platební kartu, že se budou starat o jeho finance.

 

Dopadlo to ale úplně opačně. Během tří měsíců vybrali z karty všechny důchody, které tam měl invalida uložené. Žena navíc na jeho jméno zřídila několik úvěrů a půjček. Celková škoda se vyšplhala na více než 90 tisíc korun.

 

Invalida se sice dožadoval vrácení své karty, ale pár to pod různými záminkami oddaloval - až do pondělí tohoto týdne, kdy muže a ženu zadrželi policisté. Obvinili dvojici z několika trestných činů a už v úterý proběhlo u Okresního soudu v Náchodě zkrácené soudní řízení.

 

 

"Oba byli potrestáni ročním odnětím svobody s dvouletou podmínkou, samozřejmě musí také škodu nahradit. Muž, protože je cizinec, bude mít ještě dohled probačního úředníka," uvedla policejní mluvčí Eva Prachařová.

Filip Pultar/epa TN.cz