Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Obchodní sdělení

Pro koho jsou elektrokola?

Aktualizováno 15.5. 2017 11:59
galerie Likvidace novinářů

Zemanově ostudě se diví celý svět! Tohle vážně řekl, ptají se

Světová média: Zeman žertoval s Putinem o likvidaci novinářů
Zdroj: ČTK
Světová média: Zeman žertoval s Putinem o likvidaci novinářů

Jak se dalo čekat, svět si všiml skandálního výroku o potřebě likvidace novinářů, který si jako bonmot včera prohodil prezident Miloš Zeman se svým ruským protějškem Vladimírem Putinem. Hrad se hájí, že šlo pouze o žert.

Anketa

Výrok Miloše Zemana o likvidaci novinářů je:

Hlasovalo 3285 lidí.
Pro domácí publikum je vztah Miloše Zemana k novinářům notoricky známý. Našince tedy ani nijak zvlášť nemohlo překvapit, když prezident pronesl další z útočných výroků o tom, že novináři by se měli likvidovat.

 

Patrně by to nestálo za zmínku ani v českých médiích, natož v zahraničních. To by ovšem tato slova nesměl pronést Miloš Zeman před desítkami kamer a novinářů z celého světa na summitu - a navíc k uším ruského prezidenta Vladimíra Putina.

 

 

Když oba prezidenti po svém setkání předstupovali před novináře, Miloš Zeman se rozhlédl a prohodil k Putinovi: "Tady jsou další novináři? Novinářů je příliš mnoho, měli by se likvidovat.“ Byl to právě Putin, který se vzápětí snažil výrok zmírnit: "Likvidovat není třeba, je možné je redukovat."

 

Jako první si pozoruhodných slov, které málem zapadly v hluku uzávěrek fotoaparátů, všiml ruský novinář Dmitrij Smirnov, který je neváhal zveřejnit na Twitteru.

 

 

Zpráva se pak okamžitě rozletěla do světa i přes tiskové agentury a informovala o ní média napříč planetou. Mnohá se zpožděním až dnes, když jejich editoři přišli po víkendu do práce a hledali zprávy, které by čtenáře a diváky zaujaly.

 

110

GALERIE: Světová média informují o Zemanově žertu s likvidací novinářů

Zdroj: TN.cz

Světová média: Zeman žertoval s Putinem o likvidaci novinářů - 5

Hodnocení:

 

Někteří pozorovatelé a komentátoři dokonce soudí, že i pro Putina byla poznámka českého prezidenta překvapivá a nezdál se, že by byl potěšený, že se nechal vtáhnout do takového dialogu před světovými médii. Právě Rusko totiž patří dlouhodobě k zemím, kde je svoboda tisku velmi nízká. Pronásledování, vyhrožování, mučení, útoky a dokonce i vraždy novinářů jsou tam takřka na denním pořádku.

 

Hrad se ústy mluvčího Jiřího Ovčáčka ovšem hájí tím, že šlo pouze o bonmot, který ovšem nepochopí novináři, ani politici, kteří se k nim lísají...

 


 

tn.cz / David Garkisch