Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 16.5. 2017 22:08
VIDEO nebezpečná agrese

Hasiče v Praze vybrzdil frajírek v porsche. Policie už ho má

Zdroj: HZS Praha

Neuvěřitelně hloupý nápad měl řidič modrého porsche, který v sobotu v Praze vybrzdil hasičskou cisternu. Nejenže sám riskoval život, ale teď ho navíc bude popotahovat policie.

Když se v sobotu pražští hasiči z Holešovic vraceli ze zásahu na svou stanici, nebezpečně je předjel netrpělivý řidič v modrém porsche a zařadil se prudce před ně. Navíc spáchal hned dva přestupky - hasiče řidič předjel protisměrným pruhem a kromě toho přes plnou čáru. "V protisměru v tu chvíli vyjela z vedlejší ulice dodávka, která kvůli manévru řidiče musela úplně zastavit," popsal situaci policejní mluvčí Tomáš Hulan.

 

"Hasiči na to reagovali krátkým zatroubením. Reakce řidiče ale byla překvapivá - začal cisternu s lidmi a plnou vody vybržďovat," popsal začátek incidentu mluvčí pražských hasičů Martin Kavka.

 

 

"Nejprve cosi gestikuloval rukou z okénka a pak zpomalil natolik, že oba vozy téměř zastavily. Nicméně vzápětí se rozjel a pomalou jízdou pokračoval až do ulice U Průhonu. Tam svůj manévr zopakoval, avšak tentokrát ho dotáhl do konce," uvedl policejní mluvčí Hulan.

 

Řidič porsche ohrožoval nejen hasiče, ale neuváženě i sebe, protože čtrnáctitunový kolos naplněný vodou není lehké zastavit a snadno se mohlo stát, že cisterna mohla drahé porsche zdemolovat. I s řidičem uvnitř.

 

 

Vybržďující řidič navíc neprojevil příliš mnoho důvtipu, protože všechny výjezdové vozy hasičů jsou vybaveny kamerou. Ta zcela jasně zachytila nejen jeho počínání a nakonec i tvář, ale také registrační značku vozu. "Případ si převzala policie, která se jím dále zabývá," doplnil mluvčí pražských hasičů Martin Kavka.

 

Policie zná i jméno vybržďovače, takže nebude problém ho potrestat. "Řidič se v rámci celé situace dopustil řady přestupků. Prioritně nerespektoval dopravní značení, neboť hasičské auto předjížděl na plné čáře v křižovatce. Navíc svým manévrem omezil jak předjížděné, tak protijedoucí vozidlo," řekl policejní mluvčí Hulan. Ve správním řízení hrozí řidiči pokuta do výše deseti tisíc korun a zákaz řízení motorových vozidel v rozmezí minimálně od půl do jednoho roku.

 

Vybržďovač mlčí, nechává to na policii

 

Redakce TN.cz zná identitu muže, který hasiče vybrzdil. Dostal i prostor pro své vyjádření a případnou omluvu, ale nevyužil toho. Vzkázal pouze, že "se nebude vyjadřovat a spoléhá na šetření policie".

 

Jde o jednačtyřicetiletého podnikatele a profesionálního konzultanta veřejných zakázek a výběrových řízení. Firma, kterou spoluzaložil a ve které působí, o něm uvádí, že "vyniká v nekonvenčním myšlení, nazývání věcí pravými jmény a setrvalém odporu vůči zaběhnutým (ne)pořádkům".

 

Podívejte se na reportáž:

 

ČTĚTE TAKÉ:

Máte problémy se zrakem? Můžete být nebezpečný řidič!

VAŠE PŘÍBĚHY: Oslava osmnáctin aneb zběsilá jízda autem!

Daniel Landa se sešel s vandalem, který mu poškrábal auto, a uštědřil mu lekci!

tn.cz / David Garkisch

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

16.5. | 15:03 lenka nováková
22
Řidiči dát hned přes hubu a sebrat mu řidičák, navždy zmetkovi.
16.5. | 15:26 pichav
-21
☝ PROSTE HASICI !!!! UNAVI SE TO PRI POTYCCE S KOHOUTEM !!!! A PAK TO JEDE JAK ...
18.5. | 10:51 azylpraha10
1
Náhlasit nevhodný komentář
www.azyl-praha10.cz
17.5. | 14:18 pichav
-1
Náhlasit nevhodný komentář
☝ KONECNE NEJAKY ROZUM NAZOR !!! ANO TAKE JSEM SI RIKAL !!! ZE KDYZ MELI MAJAKY PO BOJI GENERALEM !!! TAK TO NEBUDE Z JEJICH STRANY !!! CISTA AKCE PORSCHE !!! MELI MAJAKY PROTOZE JIM V BOJI S KOHOUTEM VYHLADLO A MELI CHUT TREBA NA KRALIKA !!! A NEMELI SSEBOU LEXIKON !!! JSOU 100 LET ZA VOPICEMA !! ☝
17.5. | 06:20 pater11
-1
Náhlasit nevhodný komentář
Majaky pri vraceni ze zasahu hmm,asi nejaka novinka.
16.5. | 23:56 kammil1203
4
Náhlasit nevhodný komentář
oprava......by měl být jasně trestný čin!!!
16.5. | 23:53 kammil1203
6
Náhlasit nevhodný komentář
Dal bych tomu tlust'o.hovi na tom videu vybrat, bud' mu pořádně rozkopat železnou špicou sandál, a nebo zavřít do lochu minimálně na 2 léta. Vybrždovat' hasiče ve službě by měl jasně trestný čin!!!
16.5. | 19:04 jkazatel
14
Náhlasit nevhodný komentář
Žádný milionář nebude potrestán, přijďte všichni do České republiky, tady můžete řádit jak chcete, nevládne tu žádný zákon, bohatí můžou všecko, cizinci také, hlavně muslimové a Romové, ti jsou úplně beztrestní. A také celá vláda.
16.5. | 18:50 zacotomame
4
Náhlasit nevhodný komentář
Admine, odkdy je pérro sprostý slovo? Vždycky to nemusí znamenat čůráčka.
16.5. | 18:48 zacotomame
0
Náhlasit nevhodný komentář
Jen to nebylo Porsche, ale BMW. Jenže já mám vepředu rám a moc sem na brzdu nešlapal. Spíš jen tak, aby to vzadu svítilo a nenahulil to do mně někdo vzadu. Kolík čuměl jak pérro z gauče, když mu to spočítali.
16.5. | 18:46 lenka nováková
6
Náhlasit nevhodný komentář
Bimbasko, tobě už zase přišli dávky, že tu plkáš nesmysly. Ty, jsi hrozný vemeno.
16.5. | 18:43 zacotomame
4
Náhlasit nevhodný komentář
Sigr, mýlíš se. To, že ten zákon neexistuje je fuk. Prokazatelně vybrzdil těžké vozidlo. Kdyby, to do něj nahulil, vždycky může říct, že to s vodou prostě ubrzdit nešlo. Mám to vyzkoušený osobně i bez náklaďáku.
Obchodní sdělení

Vy rozhodujete, my pomáháme