Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 6. 8. 2017
Šíření bakterií

Houbičky na nádobí můžou šířit nemoci. Skrývají miliardy bakterií

Houbička na nádobí
Zdroj: Thinkstockphotos
Ilustrační foto

Kuchyň by měla být čisté prostředí, kde připravujeme jídlo, které následně konzumujeme. Podle vědců se však v kuchyni může vyskytovat více bakterií, než na toaletě. Taková houbička na nádobí má na 1 cm plochy až 54 miliard bakterií.

Houbičku používáme pro odstranění zbytků jídla a nečistot z nádobí. Důležité je však ji dostatečně často měnit, uvedli odborníci z Německa, kteří provedli analýzu ze 14 kuchyňských houbiček v domácnostech v Bádensko-Württembersku v Německu.

 

Kuchyň má podle vědců dokonce více mikrobů, než toaleta, což je způsobeno právě kuchyňskými houbičkami, které jsou zdrojem skupiny bakterií nazývané Gammaproteobacteria, které způsobují zdravotní problémy. Kuchyňská houbička obsahuje podle studie na 1 cm své plochy 54 miliard bakterií.

 

 

Houbičky na nádobí jsou vhodným prostředím pro množení bakterií, jelikož jsou stále vlhké, což je pro bakterie ideální. Po následném kontaktu s potravinami nebo s rukou, může dojít k šíření nemocí.

 

Někteří lidé kuchyňské houbičky dezinfikují a čistí, to však podle vědců není moc účinné. Houbičky bychom měli pravidelně měnit a to ideálně jedenkrát týdně. Použitou houbičku musíme vyhodit.

 

 

Důležité je kuchyňskou houbičku po každém mytí opláchnout teplou vodou. Pokud chceme houbičku používat déle, než jeden týden, měli bychom ji důkladně mýt při teplotě vyšší než 60 stupňů, a to nejlépe v myčce. Pro čištění prostorů kuchyně, bychom měli použít spíše antibakteriální ubrousky.

reg TN.cz