Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 13. 1. 2016
proti ISIS

Islámský stát upálil své bojovníky! Pro výstrahu na náměstí

Islamisté
Zdroj: Profimedia
Ilustrační foto

Islámský stát tvrdě trestá zradu i v řadách svých vlastních džihádistů. V iráckém městě Mosulu upálil bojovníky, kteří uprchli z Ramádí před postupující armádou, která před dvěma týdny město dobyla.

Džihadisté shromáždili své bojovníky na hlavním náměstí, kde je upálili pro výstrahu všem, kdo by chtěl také utéci z boje a zradit Islámský stát. Televizi Fox News o tom informoval irácký přistěhovalec, který je v kontaktu s příbuznými v Mosulu.

 

"Seskupili je, donutili je stoupnout si do kruhu a zapálili je,“ řekl Iráčan, jehož tvrzení bylo potvrzeno dalšími lidmi iráckého původu, kteří mají kontakty v Mosulu.

 

 

Trest válečníků upálením není nic nového, tvrdí americký bezpečnostní analytik Michael Pregenta. Stejně tak byli usmrceni bojovníci, kteří v minulém roce neuspěli při obraně rodného města Tikrítu bývalého iráckého prezidenta Saddáma Husajna.

 

Džihadisté jsou podle Pregenta pod velkým tlakem a podezřívají stále více lidí, včetně žen a dětí, ze špionáže. K současné situaci přispívají spojenecké nálety. "Čím drsnější je taktika, tím zoufalejší je vedení,“ tvrdí Pregent.

hast TN.cz