Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 2. 8. 2017
Boj o peníze

Jednání o rozpočtu nekončí, zdravotnictví chce miliardy navíc!

Zdroj: TV Nova

Pokračuje vyjednávání o rozpočtu na příští rok. Dnes na ministerstvo financí přišel šéf rezortu zdravotnictví Miloslav Ludvík z ČSSD. Ten chce pro svůj rezort o 3,7 miliardy korun více.

Peníze by měly podle ministra zdravotnictví jít na investice do sedmi velkých nemocnic, které spravuje stát. Také na preventivní zdravotnické programy – například na prevenci proti HIV nebo na dotace pro místa pro začínající lékaře.

 

Dnes by měl také za ministrem financí Ivanem Pilným dorazit šéf rezortu životního prostředí Richard Brabec z hnutí ANO. Ten bude požadovat až 300 milionů korun na provozní výdaje.


Na ministerstvu financí tedy pokračují vyjednávání jednotlivých ministrů o rozpočtu. Včera za šéfem státní pokladny na jednání dorazili ministři průmyslu, spravedlnosti, zemědělství, pro místní rozvoj nebo kultury. Celkově se jejich požadavky pohybují na sumě více než osm miliard korun.Vláda se už dohodla na deficitu rozpočtu na příští rok a to 50 miliard. To kritizují ekonomové ale také velká část opozice. Podle nich návrh rozpočtu neodpovídá současné ekonomické situaci v Česku. Ekonomika roste a tak by podle kritiku návrhu hospodaření státu mělo být vyrovnané nebo dokonce v přebytku.

pez, František Bůžek TN.cz