Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 2. 8. 2017
Boj o peníze

Jednání o rozpočtu nekončí, zdravotnictví chce miliardy navíc!

Zdroj: TV Nova

Pokračuje vyjednávání o rozpočtu na příští rok. Dnes na ministerstvo financí přišel šéf rezortu zdravotnictví Miloslav Ludvík z ČSSD. Ten chce pro svůj rezort o 3,7 miliardy korun více.

Peníze by měly podle ministra zdravotnictví jít na investice do sedmi velkých nemocnic, které spravuje stát. Také na preventivní zdravotnické programy – například na prevenci proti HIV nebo na dotace pro místa pro začínající lékaře.

 

Dnes by měl také za ministrem financí Ivanem Pilným dorazit šéf rezortu životního prostředí Richard Brabec z hnutí ANO. Ten bude požadovat až 300 milionů korun na provozní výdaje.


Na ministerstvu financí tedy pokračují vyjednávání jednotlivých ministrů o rozpočtu. Včera za šéfem státní pokladny na jednání dorazili ministři průmyslu, spravedlnosti, zemědělství, pro místní rozvoj nebo kultury. Celkově se jejich požadavky pohybují na sumě více než osm miliard korun.Vláda se už dohodla na deficitu rozpočtu na příští rok a to 50 miliard. To kritizují ekonomové ale také velká část opozice. Podle nich návrh rozpočtu neodpovídá současné ekonomické situaci v Česku. Ekonomika roste a tak by podle kritiku návrhu hospodaření státu mělo být vyrovnané nebo dokonce v přebytku.

pez, František Bůžek TN.cz

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

2.8. | 13:35 vechtr-z-protivina
5
Mnohá povolání nemají odbory a za pokus o jejich založení hrozí vyhazovy na ...
2.8. | 14:04 inverter
-3
Je nutná spoluúčast, nikoli jen "kulichů," všech pacientů. Je třeba ...
2.8. | 15:41 Petr Kelenda
2
Náhlasit nevhodný komentář
Trapné jednání o peníze do zdravotnictví!Armáda dostala 1 miliardu na raketomety a dalších 8 miliard na obrněnce.Na zdravotnictví nejsou peníze?Vládo běž do (_!_)
2.8. | 15:23 reypal
0
Náhlasit nevhodný komentář
vechtr vechtr // U mě jsou také dvě možnosti - zaměstnanec a nebo odborář.Když si představím,že bych se měl bavit s takovým "inteligentem" jako jste vy,tak to raději firmu zavřu.
2.8. | 14:04 inverter
-3
Náhlasit nevhodný komentář
Je nutná spoluúčast, nikoli jen "kulichů," všech pacientů. Je třeba zavést elektronické zdravotní knížky / IZIP /. Je třeba si uvědomit, že zadarmo není nic. Je třeba Julínka a Cikrta.
2.8. | 14:00 inverter
1
Náhlasit nevhodný komentář
..a dobrovolnosti se meze nekladou. Kdo chce přidat, tak ať přidá.
2.8. | 13:59 inverter
0
Náhlasit nevhodný komentář
.. ano, je třeba přidat všem.
2.8. | 13:35 vechtr-z-protivina
5
Náhlasit nevhodný komentář
Mnohá povolání nemají odbory a za pokus o jejich založení hrozí vyhazovy na hodinu. Takže nejde udělat kolektivní smlouva. Je třeba přidávat jinde. Zdravotníci už mají dost. I jiní mají těžkou práci. Prověřit výběrová řízení a nákupy předražeností. To je cesta, chtějí li více peněz!!
2.8. | 13:31 vechtr-z-protivina
1
Náhlasit nevhodný komentář
Milí zdraotníci už t přehání! On tady nikdo nemá tolik co v Německu. Jiní taky v práci dřou a o platu např. zdravotních sester (běžně i 30.000Kč měs.) se jim může jen snít. Nadešel čas přidat všem a nejen těm, co si to vyřvou, zdravotníkům, učitelům a policajtům
Obchodní sdělení

Vy rozhodujete, my pomáháme