Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 8.8. 2015 17:37
dopisy z cely

Kajínek píše z vězení: Chci domů, spravedlnost se schovává

Jiří Kajínek
Zdroj: isifa / Lidové noviny
Jiří Kajínek

Nejznámější český vězeň Jiří Kajínek je zamítavým rozhodnutím o obnově svého procesu těžce zasažený. Vyplývá to z dopisů přítelkyni, ze kterých cituje dnešní Právo. Kajínek doslova píše "už bych rád domů".

Krajský soud v Plzni 23. července zamítl třetí žádost Jiřího Kajínka o obnovu jeho procesu. Rozhodl o tom soudce Tomáš Bouček - stejný soudce, který zamítl i dvě předchozí žádosti v roce 2004 a 2010. Protože ho nechtěl Jiří Kajínek svou přítomností u soudu provokovat, u rozhodování ani nebyl. Vše sledoval v televizi ve věznici ve Valdicích.

 

Ze zamítavého rozhodnutí je přinejmenším rozčarovaný a smutný, ale v zásadě píše, že to očekával. "„(Soudce) Bouček nezklamal. Je zřejmé, že vždy odůvodní, proč nepovolí obnovu... Hrozně moc mě mrzí, že jsem měl s Boučkem pravdu,“ píše Kajínek.

 

Kajínek už obnovením procesu nebojuje za svou nevinu, ale za nižší trest. I po třetím nezdaru je zřejmě odhodlaný pokračovat. "Nic nekončí, ale už bych rád ten správný posun směrem domů!!!" napsal.

 

Pokud se žádostmi o obnovu procesu Kajínek neuspěje, může zkusit jinou možnost - požádat o podmínečné propuštění ze svého doživotního trestu. Stát se tak může ale až v roce 2022.

 

 

Při posledním pokusu o obnovu procesu se Kajínek chtěl pokusit dokázat, že je převychovatelný a proto nikdy neměl dostat doživotí. "Logicky se musíme ptát, jak mohu mít doživotí, když resocializace probíhá úspěšně,“ napsal v dopise Kajínek.

 

Právo upozorňuje, že právě kvůli názoru znalců, že možnost jeho resocializace je nulová, vynesly plzeňský a následně i pražský vrchní soud před 17 lety nejvyšší možný trest - doživotí. Podle Kajínka se ale ale tento názor objevil jen v jednom z pěti psychologických posudků, které jej hodnotily.

 

Narážel i na to, že negativní posudek údajně sestavovali znalci, kteří ho viděli jen jedinou hodinu. " Ano, věřím, že přece jen spravedlnost existuje. Jen se nám prostě pořád schovává,“ uvedl v závěru jednoho z dopisů Kajínek.

 

Ve svých textech také píše, že mu ve vězení fandí i bachaři.  "Všichni mi fandí a na Boučka všichni nadávají. Dokonce i bachaři říkají, že je tady (ve Valdicích) více dvojnásobných vrahů, kteří to udělali, a nemají doživotí, takže i kdybych to udělal, tak už jsem si odseděl svoje, ale navíc tady je prostě ta skutečnost, že existuje hodně pochybností o mé vině," doplnil Kajínek.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

GALERIE: Chcete se najíst jako Kajínek? Byla otevřena nevšední restaurace ve vězení

Naomi Campbell je na dně: Hrozí jí vězení! Čím se půvabná modelka provinila?

tn.cz / gar

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

8.8. | 17:59 Martin Lopata
29
soudci nenesou žádnou odpovědnost za svá rozhodnutí. Takže i kdyby časem vyšla ...
8.8. | 18:04 tirpits
-13
Normálni odsouzený vrah ...
9.8. | 09:12 tirpits
-2
Náhlasit nevhodný komentář
Americkému sériovému vrahovi Jeffreymu Dahmerovi, náruživému kanibalovi, psaly fanynky milostné dopisy a nabídky k sňatku. Byl to výjimečně urostlý a pohledný muž. To, že měl ledničku plnou lidských hlav a končetin a na poličkách vypreparované lidské lebky, je nezajímalo. Zdroj: ...
9.8. | 08:33 tirpits
-10
Náhlasit nevhodný komentář
R.Kozák : Je mi fuk jestli ho pustí nebo nepustí ,ale je to prahsprostý vrah . Umíš otevřít ty odkazy níže ? Jestli ne vysvětlím jak .
9.8. | 08:07 bobin135
13
Náhlasit nevhodný komentář
Docela bych mu to přál, aby mohl jít domů, jednak proto, že není jistá jeho vina a i kdyby byla, tak vlastně zavraždil dva grázly, kteří si to zasloužili.
9.8. | 07:40 lvice1951
6
Náhlasit nevhodný komentář
měli by to znova otevřít a dokázat jak to bylo,spravedlive by to bylo pro oba jak pro soudce tak pro Kajinka.jenom asi tam ma někdo dlouhe prsty a nechce aby vysla pravda ven je to nechutne!!!
9.8. | 06:51 Rudolf Kozák
7
Náhlasit nevhodný komentář
"tirpits" Podle tebe normálně odsouzený vrah ? A ty tomu ještě pořád naivně věříš, že celých těch bezmála 26 let trvání toho našeho justičního ( a nejen toho ) mrdníku se tu soudí a odsuzuje v mnoha případech "normálně", viz. např. rozhoďnožka Nagyová-Nečasová ?
9.8. | 00:47 Adam Bertoldi
10
Náhlasit nevhodný komentář
šanci mu měl dát ten soudce
8.8. | 20:07 tenvzdyspatny
12
Náhlasit nevhodný komentář
Film zafungoval tak jak měl, podle očekávání= veřejné mínění "přece by do filmu nenatočili jak to skutečně bylo a nepřiznali tak korupci". Tím netvrdím že je film doslovně pravda, ale něco na něm je, lidská mysl je totiž snadno ovlivnitelná, i třeba jinak, než si myslíme.
8.8. | 18:14 tirpits
-13
Náhlasit nevhodný komentář
Hlavně paničky se do Kájinka zbláznily ,ale pravda je jinde . http://www.novinky.cz/krimi/213202-korunni-svedek-pokos-znovu-rika-vrazdil-kajinek.html
8.8. | 18:04 tirpits
-13
Náhlasit nevhodný komentář
Normálni odsouzený vrah http://zpravy.idnes.cz/kajinkovi-neverim-nos-mezi-ocima-rika-lekar-ktery-znal-jeho-obet-p8i-/krimi.aspx?c=A100830_1441488_krimi_zep
8.8. | 17:59 Martin Lopata
29
Náhlasit nevhodný komentář
soudci nenesou žádnou odpovědnost za svá rozhodnutí. Takže i kdyby časem vyšla najevo pravda, že kajinek nevraždil, tak to soudcovský hovado bude klidný. koryto mu nikdo nesebere nikdo ho nepotrestá.
Obchodní sdělení

Vy rozhodujete, my pomáháme