Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 10. 6. 2017
exkluzivní rozhovor

Kajínek prozradil, jak se učí novým věcem, kde žije a co chce dělat

Jiří Kajínek venku z vězení - 7
Zdroj: ČTK
Jiří Kajínek

Doživotně odsouzený dvojnásobný vrah Jiří Kajínek nemá nouzi o pracovní nabídky a rozhoduje se, jakou práci si nakonec zvolí. Televizi Nova řekl, že mu peníze nechybějí, a že jako řádný občan platí i zdravotní pojištění.

Jiřímu Kajínkovi život mimo vězeňskou celu po více než dvaceti letech nedělá žádný problém. "Byl jsem 23 let v pekle a teď jsem v ráji. A ten ráj je úžasnej a já si to užívám," řekl Kajínek TV Nova. Prozradil, že už se zapojuje do běžného života jako kdokoli jiný.

 

 

"Mám účet v bance, platím zdravotní pojištění. Všechno tak, jak má být. Samozřejmě, v momentě kdy budu pod někým pracovat, tak za mě zaplatí zdravotní a sociální pojištění. A pokud ne, tak si ho budu platit sám přímým příkazem z banky, jak to mám udělaný už dneska. Takže já nemám žádnej problém s tím, že bych náhodou třeba mohl dlužit zdravotní pojištění. To mám vyřešený," popsal své plnění povinností řádného občana Kajínek.

 

Omilostněný vrah už zvažuje i to, čím se bude teď živit. A jak si práci najde. "Ty varianty jsou různý, takže já je musím zvážit. Teď se rozhoduje, co se stane, nestane, co podepíšu, nepodepíšu a tak. Myslím, že pracuju docela dost. Na to, že jsem byl zvyklej o půl osmé ležet v posteli a sledovat zprávy, tak na to teď nemám opravdu čas," prozradil Kajínek.

 

 

Učí se i s technologiemi, které mu dosud byly odepřeny. Pořídil si chytrý dotykový telefon, umí přijmout a odeslat email a třeba si označit jízdenku nebo nakoupit s platební kartou. "Mám bezdotykovou kartu, takže si můžu vybrat peníze, zaplatit bezdotykově, vybrat peníze, všechno běží, jak má," pochvaluje si Kajínek.

 

S probační a mediální službou, která by mu pomohla s životem na svobodě a pohlídala ho, v kontaktu Kajínek není. "Já nemám důvod. Jestli někam mám jít nebo nemám - víte co, já zařizuju to, co je třeba. Jestli nějaká probační služba má zájem se mnou mluvit, prosím, ať se mnou mluví, ale já s nima nepotřebuju mluvit. Já mám kde bydlet, já mám co jíst, já nemusím nikoho okrádat, mám určitý finanční prostředky. Já tohle všechno mám zabezpečený," svěřil se Kajínek.

 

 

Už od chvíle, kdy ho na dvacet let zavřeli, má Kajínek stále trvalé bydliště nahlášené v Praze, i když žije momentálně v Brně. Poté, co se Jiří Kajínek rozhodne, kterou pracovní nabídku přijme, se do metropole možná vrátí natrvalo.

 

Celý téměř půlhodinový rozhovor Jiřího Kajínka pro TV Nova si můžete poslechnout zde:

tn.cz / gar

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

10.6. | 19:44 Annaanna Malatova
17
ja osobne Kajinkovi fandim at se dobre zacleni do zivota, a neda se rozhodit ...
10.6. | 20:48 Milos Trasimi
-9
passerby1Koho zajímá? Ing.Miloše Slivu a jeho zenu která vede jeho předvolební ...
11.6. | 19:23 vilon1
-1
Náhlasit nevhodný komentář
Kdyby Kájinek nebyl, museli by jste si jej vymyslet. Potřebujete hrdinu jako sůl. Pro mne je to nájemnej vrah a tohle bude platit do té doby, pokud jej soud neosvobodí od viny. Jedině rehabilitace může očistit jeho jméno. A je opravdu jedno jestli se prochází po střeše, nebo jinak.
11.6. | 12:14 Tony
-3
Náhlasit nevhodný komentář
Loupit a krást se naučil v mládí,to že by chtěl normálně pracovat o tom silně pochybuji.
11.6. | 08:29 hana1986
-2
Náhlasit nevhodný komentář
taky fandím ale mele páté přes deváte :-)
10.6. | 23:51 stupurak10
12
Náhlasit nevhodný komentář
Už ho nešpinte vytrpěl si dost a za nic
10.6. | 21:03 jaroslav fojtík
9
Náhlasit nevhodný komentář
Hlavne ze vime o Kajinkovi ale v televiznich novinach na Nove ani slovo o Lidicich!!! Hlavni je ze vime o Ruzickovi a jeho tanecnici !!!! Ostuda!
10.6. | 20:48 Milos Trasimi
-9
Náhlasit nevhodný komentář
passerby1Koho zajímá? Ing.Miloše Slivu a jeho zenu která vede jeho předvolební kampaň.Bohužel.
10.6. | 20:42 klubstratovarius
5
Náhlasit nevhodný komentář
TV NOVA nám zase předvedla sportovní zprávy - něco o americkém basketbalu, něco o americké hokejové lize, něco o amerických nascar závodech a na závěr americká soutěž v baseballu .... o mistryních světa v hokejbalu nic .... neskutečné sportovní zpravodajství na TV NOVA . UF tady jsme v Evropě .
10.6. | 20:38 passerby1
-8
Náhlasit nevhodný komentář
Kohopak nějaký Kajínek zajímá?
10.6. | 20:19 Milos Trasimi
-3
Náhlasit nevhodný komentář
To musím uznat.
10.6. | 20:18 Milos Trasimi
-5
Náhlasit nevhodný komentář
Velmi zajímavá témata.
Obchodní sdělení

Vy rozhodujete, my pomáháme