Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 18.5. 2017 22:31
Milost pro Kajínka

Poslední hodiny za mřížemi: Před věznicí na Kajínka čekají novináři

Zdroj: TV Nova

Před věznicí, kde si Jiří Kajínek odpykává doživotní trest, je od čtvrtečního rána rušno. Desítky novinářů a fotografů už hodiny čekají, až se Kajínek objeví. Prezident Zeman totiž uvedl, že milost pro dvojnásobného vraha podepíše po návratu z Číny. Z té přijel v noci.

Novináři, fotografové, kameramani. Na Jiřího Kajínka čekají před rýnovickou věznicí desítky lidí. Před vězením dokonce pro média vyhradili místo, kde se mohou zdržovat. Jakmile totiž prezident Zeman milost podepíše, odešle dokument do věznice, která musí Kajínka ihned propustit.

 

Na rozdíl od "běžného" propuštění před koncem trestu nemusí už v případě milosti rozhodovat soud. Vězeň projde standardním procesem, který zabere asi dvě hodiny. Než ho pustí, musí na pohovor se sociálním pracovníkem i lékařskou kontrolu a dojde si pro osobní věci do skladu. Pak už je volný.

 

 

14

GALERIE: Očekávané propuštění Jiřího Kajínka

Zdroj: TV Nova

Očekávané propuštění Jiřího Kajínka - 1

Hodnocení:

 

Do vězení na Jablonecku ale zatím žádný příkaz k propuštění nedorazil. Není ani jasné, že prezident o milosti rozhodne ještě dnes. Zeman sice avizoval, že Kajínka omilostní po návratu z návštěvy Číny, z níž přijel v noci na čtvrtek, další podrobnosti však nesdělil.

 

 

 

Mluvčí prezidentské kanceláře Jiří Ovčáček naznačil, že se ke Kajínkově případu Zeman možná nedostane. Kromě toho mu na stole leží návrh na odvolání ministrů Andreje Babiše i Kateřiny Valachové a také "kandidátka" na nového ministra financí.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

TO JE SÍLA: Muž, který usvědčil Kajínka se vyjádřil k jeho propuštění! Z jeho vzkazu mrazí

GALERIE: Chcete se najíst jako Kajínek? Byla otevřena nevšední restaurace ve vězení

epa TN.cz