Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 15. 9. 2016
Unesený pár

KONEC VZTAHU: Daniel a Jana se po osvobození rozešli!

Pátrání - Daniel a Jana
Zdroj: facebook.com
Jana a Daniel

Vztah mladého páru, který na konci srpna unesl šestatřicetiletý Zdeněk Hryščenko z Litoměřicka, se po osvobození rozpadl. V rozhovoru pro deník MF Dnes to prozradil šestnáctiletý Daniel. Daniel s Janou ale nadále zůstali dobrými přáteli.

Šestnáctiletý Daniel se s o tři roky mladší Janou znal jen několik dní. V neděli 28. srpna je na procházce unesl šestatřicetiletý Zdeněk Hryščenko z Litoměřicka. "Šli jsme se projít za město. On kolem nás nejdříve dvakrát projel na kole a vyhlédl si nás. Pak jel potřetí. Najednou zastavil a zeptal se nás, kam jdeme. Odpověděl jsem, že se jdeme projít. Vytáhl bouchačku a řekl, že nemáme dělat blbosti a máme ho poslouchat," popsal Daniel únos v rozhovoru pro MF Dnes.

 

Až do večera pár s únoscem čekal u vody. Když se setmělo, převezl je únosce do garáže. "Já měl spoutané ruce za zády, Jana je měla spoutané před sebou. Měl jsem i pásku přes pusu, abych nemohl volat o pomoc," popisuje Daniel. Únosce páru tvrdil, že jim chce ukázat, "jak to vypadá, když si člověk buduje bydlení". Místo toho ale mladý pár skončil v garáži.

 

Únosce je držel v garáži dlouhých 10 dní. Danielovi dovolil poslat dopis rodičům, v němž chlapec napsal, kde jsou vězněni. Ve středu 7. září byli konečně Daniel a Jana osvobozeni. Daniel prozradil, že se během svého věznění pokusili o útěk, únosci dokonce způsobil monokl.

 

 

"Druhý den jsme se rozhodli dostat ven. Vzal jsem hrnec a schoval jsem se za roh. Když přišel, praštil jsem ho do hlavy. Jenže to nedopadlo tak, jak jsme si představovali," vypráví Daniel. Únosce na něj vytáhl paralyzér, ale dívka, do které byl podle vlastních slov šestatřicetiletý Zdeněk zamilovaný, jej přesvědčila, aby Daniela nechal být.

 

S Janou už Daniel nechodí, zůstali ale přáteli. "Teď jsme si řekli, že si dáme pauzu. V kontaktu ale jsme. Píšeme si. Jsme hodně dobří kamarádi. V té garáži jsme se navzájem drželi nad vodou. Oběma nám hodně pomohlo, že jsme byli dva," řekl mladík.

 

Podívejte se, v jakých podmínkách držel únosce Daniela a Janu:

 

Rodiny prožité peklo ale velmi sblížilo a matka Daniela prozradila, že s rodinou dívky zůstávají v kontaktu. Den po osvobození se Daniel doma zhroutil. Jeho zdravotní stav se ale zlepšuje a pomalu se připravuje na návrat do školy.
 

vbo TN.cz