Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 8.1. 2016 10:01
Tvrdý trest

Kramný po 28 letech kriminálu: Bez svalů, peněz i sebevědomí

Petr Kramný - starý
Zdroj: TN.cz
Prořídlé vlasy, šediny, hluboké vrásky a strhaná tvář. Tak by mohl vypadat Petr Kramný, pokud stráví 28 let ve vězení.

Petra Kramného poslal krajský soud za vraždu manželky a dcery na 28 let do vězení. Pokud bude rozsudek pravomocný, stráví Petr Kramný nejlepší léta svého života za mřížemi. Co to s ním udělá?

Sebevědomý muž, který si zakládá na tom, jak vypadá. Milovník žen, který rád utrácí peníze. To je Petr Kramný. Po rozsudku ostravského soudu ale bude všemu konec. Nejenže bude 28 let sedět za mřížemi (podrobnosti z rozsudku čtěte zde), ale přijde také o drtivou většinu svého majetku! Soudkyně Gilová mu uložila poměrně přísný peněžitý trest (konkrétní sumy najdete tady).

 

Podmínky ve výkonu trestu bývají mnohem horší, než jsou ve vazební věznici. Pravděpodobné je, že Kramný nebude na cele sám. A z historie víme, že vězni nemají rádi kriminálníky, kteří ublížili dítěti. Pokud tedy odvolací soud potvrdí, že Kramný zavraždil svou dceru Klárku, bude mít Kramný ve vězení peklo. Časté je fyzické a psychické týrání, šikana, ponižování.

 

Petr Kramný má trest strávit ve vězení se zvýšenou ostrahou. Může tak zapomenout na vycházky nebo na pravidelné cvičení, díky kterému shodil ve vazbě více než 10 kilo a vyrýsovaly se mu svaly. "Ve věznici se zvýšenou ostrahou se odsouzení pohybují organizovaně, vždy pod dohledem příslušníka vězeňské služby. Odsouzení většinou vykonávají práci uvnitř věznice, kde jsou rovněž střeženi příslušníkem nebo vykonávají práci přímo na celách. Odsouzeným není povolen žádný pohyb a návštěvy probíhají rovněž za dohledu příslušníka vězeňské služby," stojí na stránkách vězeňské služby.

 

 

28 let tak těžkého žaláře z většiny vězňů udělá zlomeného člověka, který ztratí sebevědomí. Počítat může i s podlomeným zdravím a ztrátou většiny přátel, kteří mu do této chvíle zbyli. Zdaleka nejhorší je ale pro Kramného výše odškodného, které bude muset zaplatit příbuzným. Ta je pro něj doslova likvidační.

 

Kvůli ní přijde s největší pravděpodobností o celoživotní úspory, byt v Karviné i obě auta, která s Monikou vlastnil. I tak to zřejmě celou výši odškodného nepokryje. Budou mu tak z příjmů, které ve vězení bude mít, strhávat částku na umoření dluhu vůči příbuzným Moniky. Ani to ale často celou sumu nepokryje, a tak se zločinci topí v dluzích i po odpykání trestu. Někdy až do konce života.

 

 

Vše ale může být jinak. Petr Kramný se proti trestu odvolal. O jeho kauze bude s definitivní platností rozhodovat vrchní soud, který může změnit jak výši trestu (může Kramného i zcela osvobodit), tak výši odškodného.

 

Podívejte se na reportáž o čtvrtečním verdiktu:


 

vrl TN.cz