Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 25. 2. 2016
facebook pro smích

Lidé se smějí Facebooku! Nová tlačítka terčem vtipů! GALERIE

Nové možnosti tlačítka „To se mi líbí“ (Like) na Facebooku způsobují rozporuplné reakce. Někdo tuto novou možnost začal nadšeně využívat, jiní se naopak zatvrzele drží zažitého způsobu a stále používají pouze tradiční palec nahoru.

Už jsme vás informovali o novince, se kterou nedávno přišel Facebook. Jedná se o pět nových emotikon, které přibyly ke stávajícímu tlačítku "To se mi líbí“. Palec nahoru nově doplňují ikonky srdíčka a čtveřice obličejů zobrazující reakce: „haha“, „paráda“, „to mě mrzí“ a „to mě štve“.

 

123

GALERIE: Další emotikony

Další emotikony

Hodnocení:

 

Krátce po celosvětovém uvedení se ale na internetu vyrojily nesouhlasné reakce a návrhy, které těchto pět nových reakčních emotikonů parodují. "Emotikony vyjadřující empatii nebo naštvání se jistě uplatní, ale to co opravdu chceme jsou ty, které vyjadřují naše skutečné pocity jako jsou „hluboce v depresi“ nebo „už těch fotek dětí je přes míru“ říká Petr Clark z internetového deníku Mashable.

 

 

Mezi upravenými emotikonami od uživatelů Facebooku se objevily například i ty, které stávající obrázky nahradily Albertem Einsteinem nebo hráči amerického fotbalu. Do kolekce uživatelé přidávají třeba i reakční emotikony koblih nebo zmateného Johna Travoltu. Zajímavou formu zvolil web The Big Bang Fair, který vytvořil 23 různých smajlíků s tvářemi slavných vědců, výzkumníků a vynálezců z celé historie lidstva. Účelem bylo touto interaktivní cestou přiblížit svět vědy a techniky i mladším generacím, které by tyto smajlíky mohly využívat na sociálních sítích.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Proč Facebook zavedl nové emotikony? Vysvětlení Marka Zuckerberga vás dostane!

Facebook ohromil novinkou: Tohle provede lidem myslícím na sebevraždu!

TN.cz / zar