Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 23. 6. 2016
Vaše téma

Má Británie odejít z EU? Václav Klaus má jasno!

Zdroj: TN.cz

Hostem diskuzního pořadu TN.cz Vaše téma byl tentokrát exprezident Václav Klaus. S moderátorkou Michaelou Šmídovou debatoval například o tom, jestli by Británie měla nebo neměla opustit Evropskou unii.

Bývalý prezident a někdejší premiér Václav Klaus pro většinu lidí symbolizuje boj proti Evropské unii a bruselským úředníkům. Kritikou EU Klaus neštřil jako hlava státu a nezměnilo se to ani nyní, když odešel z politiky.


Proto není divu, že s moderátorkou Michaelou Šmídovou exprezident hodně mluvil o hrozícím odchodu Velké Británie z Evropské unie a o Unii jako takové.
 


Řeč ovšem přišla i na Klausovo životní jubileum - bývalý prognostik a někdejší ministr financí totiž v neděli oslavil 75. narozeniny a na oslavu dorazila spousta známých tváří.
 


Václav Klaus se narodil před 75 lety v Praze, v roce 1968 se oženil s manželkou Livií, s níž je dodnes. Má syny Václava a Jana. 
 

Před revolucí Klaus působil například v Ekonomickém ústavu Akademie věd a později v Prognostickém ústavu, kde působil i současný prezident Miloš Zeman. Po revoluci se dal Klaus na politiku, byl ministrem financí, premiérem a deset let také prezidentem. 

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

SKANDÁL A PROTESTY KUŘÁKŮ! Evropská Unie zakáže mentolové cigarety

Skandální rozhodnutí z Bruselu: Úředníci vyhánějí Rumunsko z Evropské unie!

pez TN.cz