Vaše téma

Bojovnice Pudilová: Další zápas v UFC? Čekáme, může být už brzy!

Rodačka z Příbrami, která ohromila svět UFC. Ne, to nejsou zbytečné superlativy, ale realita, kterou momentálně žije historicky první česká zápasnice v nejprestižnější organizaci UFC. Cítila po zápase se Švédkou Linou Lansberg křivdu? Jaké jsou její podmínky pro přípravu? Na Vaše dotazy odpovídala v pořadu Vaše téma na TN.cz.

Lucie Pudilová má za sebou velkou premiéru v prestižní UFC. Ačkoliv diváci v hale i u televizních obrazovek očekávali, že jí sudí po třetím kole přisoudí vítězství, nestalo se tak. Byť švédská zápasnice opouštěla oktagon se zkraveným obličejem, byla vítězkou.

Sama ale věděla, že navrch měla její soupeřke. Po zápase k ní přišla a se slovy "Ty jsi vítězka!" jí zvedla ruku. Na verdiktu rozhodčích se ale už nic nezměnilo.

"Horší výkon jsem nečekala, jsem zvyklá na dobrý výkon," poznamenala v pořadu Vaše téma Lucie Pudilová. "Lina je strašně silná, má ráda držení na kleci, bylo těžké ji k něčemu vyprovokovat. Povedlo se mi ale i s takovou soupeřkou udělat atraktivní zápas, na to jsem pyšná," pochvalovala si.

Související obsah

Na svém výkonu ale našla i nedostatky. "Byl dobrý, mohl být ale lepší, mohla jsem ji ukončit, to byla chyba," ví.

Promluvila i o přípravě na zápas, na kterou měla jen jeden týden. "Během týdne jsme museli se připravit na zápas, podepisovat smlouvy, zařídit hodně testů. Myslím si ale, že jsme všechno zvládli. Pak byl smutný ten výsledek, že se to nepovedlo,"posteskla si.

Staňte se fanouškem pořadu Vaše téma na Facebooku!

Co ale předcházelo tomu, než se vůbec mohla postavit do oktagonu švédské bojovnici? "Musela jsem vyhrát zápasy v Česku i Evropě, muselo to být s evropskou špičkou, vždy s top soupeřkou z jiné země. Získala jsem nějakou bilanci a moji manažeři mi pomohli na základě mé kladné bilance se do UFC dostat," popisuje celý proces.

Nezapomíná ani na fanoušky. "Fanoušci mě hodně potěšili. Ti mě udrželi nad vodou, psali mi hodně pěkné věci, nikdo nic špatného. Za to jim chci poděkovat, vážím si toho," měla pro ně jen slova chvály a díků.

Ke slovu se dostal i Luciin trenér Ladislav Erdélyi. "Já jsem naprosto spokojený. Výsledek je pro mě jen statistika, vím, že v zápase udělala všechno, co šlo," chválil svou svěřenkyni po premiéře v UFC.

Související obsah

"Vím ale taky, že v ní je víc," upozorňuje. "Ale vzhledem k tomu, co vše před zápasem předcházelo, že jsme neměli žádnou přípravu, byl výkon Lucky obdivuhodný. Je neskutečně fyzicky našlapaná," vyzdvihuje její přednost.

A jak to tedy vypadá s dalšími zápasy v UFC? "Teď záleží na managementu, který má základnu v Německu. Ti stojí za manažerskou prací a jednáním s UFC," nastiňuje kouč Pudilové. "Ta komunikace trvá už asi rok. Management věděl, že Lucka má na to, aby byla v UFC. Už jsme měli mít zápas dřív, ale vedení UFC si neuvědomilo, že my k nim nemusíme mít vízum, tak to raději zastavili," připomíná, že Pudilová nemusela na svůj debut tak dlouho čekat.

Nyní to ale bylo zase naopak. "Teď naopak Lansberg měla zápasit s Machedo, ale ta se zranila a oni ten zápas nejdřív zrušili, ale komunikace se udržovala, až se někdo rozhodl, že ano a vrátili se ke komunikaci, jestli dokážeme vše stihnout. Byl to maximální výkon od lidí, kteří nám pomáhají v České republice, že všechno proběhlo v návaznosti a všechno sedlo. S pomocí přátel jsme to za takovou krátkou chvíli dokázali," chválí.

Související obsah

Mezi četnými dotazy od diváků se našly i ty na největší hvězdy UFC. "Conor McGregor, to je něco úžasného, jeho postoj, načasování, to není ani možné pochopit, jak může být tak výjimečný. Dokáže oblétat všechna média, k tomu trénovat, dokázal získat dva tituly a zaslouží si to," obdivuje Lucie rodáka z Dublinu.

A jaké má cíle do budoucna? "Dělat co nejlepší zápasy, nezklamat fanoušky, lidi, co mi fandí. Vyhrávat ty zápasy," říká pevně.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Vaše téma

Důležité Události

Píše se na Deník.cz