Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 17.2. 2016 10:04
Týdenní předpověď

PŘEDPOVĚĎ POČASÍ: Přijde sníh a ochlazení, pak bude teplo

Déšť - 2
Zdroj: Thinkstockphotos

Už po víkendu mělo podle meteorologů sněžit, zatím to ale venku vypadá spíš na jarní počasí. Podle nové předpovědi se teploty v následujícím týdnu vyšplhají až 10 °C, mrznout by mohlo jen v noci.

Meteorologové přitom tvrdili, že bude dokonce mrznout a sníh se objeví i v nížinách. V měsíčním výhledu sice psali experti o "nadprůměrném teple", to je ale celou letošní zimu.

 

Nejchladnějším dnem bude podle meteorologů středa, teploty ale i tak neklesnou pod nulu. Přes den se průměrné teploty vyšplhají až na 10 °C. Mrznout by mohlo jen v noci, většinou se ale budou teploty pohybovat kolem nuly. Sněžit by mělo jen na horách.

 

V úterý bude znovu oblačno až zataženo, od rána bude podle meteorologů pršet, ve vyšších polohách se sněhem. K večeru budou srážky ustávat. V noci klesnou teploty k nule, mrznout by ale nemělo. Přes den se teploty vyšplhají na 2 až 6 °C.

 

 

Středa by měl být nejchladnější den v týdnu. Obloha bude znovu zatažená, mohlo by sněžit i v polohách nad 400 metrů, většinou se ale objeví déšť se sněhem. Noční teploty by měly klesnout mírně pod nulu, bude 1 až -3 °C. Nejvyšší denní teploty 0 až 4 °C.

 

Ve čtvrtek by se mělo začít znovu oteplovat. Meteorologové očekávají znovu oblačno až zataženo, odpoledne vysvitne sluníčko. Teploty v noci mohou znovu klesnout pod nulu, ve vyšších polohách by se mohlo tvořit náledí. Přes den bude 2 a 6 °C.

 

 

V pátek bude převážně oblačno, večer by mělo pršet na většině území. Na horách může sněžit, spíše se ale objeví srážky smíšené. V noci by mělo znovu mrznout, teploty mohou klesnout až na -5 °C. Nejvyšší denní teploty už budou ale nad nulou, 1 až 5 °C.

 

V sobotu a v neděli se oteplí až na 10 °C! O víkendu by mělo být stále oblačno až zataženo, od sobotního večera až do pondělního rána by mělo pršet, sníh se na horách objeví jen ojediněle. Teploty ani v noci neklesnou pod nulu, přes den bude zpočátku 2 až 6 °C, postupně 7 až 11 °C.

 

PŘEČTĚTE SI TAKÉ:

Výkyvy počasí: Jak je ohroženo naše zdraví?
10 rad zkušených matek, jak posílit imunitu u dětí
Zrádné počasí: jak se oblékat, když je ráno zima a odpoledne horko?
Jarní slunce nepodceňujte, varuje dermatoložka

 

epa TN.cz

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

15.2. | 12:04 vo253
12
Ještě mi řekněte, kdy se nespletli.
15.2. | 13:04 Vojta Také
3
Na jiných stránkách to píšou trochu jinak, takže záleží, jak si kdo předpověď ...
15.2. | 14:21 romanka393
7
Náhlasit nevhodný komentář
tak se aspoň domluvte http://www.novinky.cz/domaci/394760-vydatne-snezeni-na-horach-a-ledovka-v-nizinach-do-ceska-se-vraci-zima.html
15.2. | 13:32 Vašek Pepdol
6
Náhlasit nevhodný komentář
A nepsali jste předevčírem náhodou že zima končí? já myslím že to píšete proto že už nemáte o čem psát ☻
15.2. | 13:30 milan matuška
5
Náhlasit nevhodný komentář
ještě mám schovaný článek od podzimu jak tvrdili že podle labutí bude krutá zima jak už jsem říkal tak je poslat na Sibiř aby viděli jaká je tedy krutá zima !!!
15.2. | 13:23 jaqykmy-takmyqy
5
Náhlasit nevhodný komentář
No jo, to meteorologové se pletou skoro pořád. Nejlepší je si dlouhodobé předpovědi obrátit a máme pravděpodobný vývoj počasí. Ovšem pozor, příliš mírná zima přírodě škodí.
15.2. | 13:17 allanaldik
4
Náhlasit nevhodný komentář
jen se zeptam, kdy ze se nespletli? Pokazdy kdyz predovedi pocasi, nikdy to tak neni.
15.2. | 13:04 Vojta Také
3
Náhlasit nevhodný komentář
Na jiných stránkách to píšou trochu jinak, takže záleží, jak si kdo předpověď přebere.
15.2. | 12:58 amperek50
5
Náhlasit nevhodný komentář
Na Novinky.cz Honsová tvrdí že bude mrznout a bude sněžit
15.2. | 12:29 petalinos
6
Náhlasit nevhodný komentář
V takovém zaměstnáni by se mi taky líbilo,a ještě za takové prachy co berou, něco dodupu a řeknu já sem se spletl.Představa že v jaderné elektrárně zaměstnanec něco špatně spustí a ta vyletí do vzduchu a řekne ja jsem se spletl omlouvám se.Tak to dělají i poslanci bez postihu.
15.2. | 12:04 vo253
12
Náhlasit nevhodný komentář
Ještě mi řekněte, kdy se nespletli.