Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 3.7. 2017 18:10
útok na Macrona

Manévry ve Francii: Zadrželi muže chystajícího atentát na prezidenta

Emmanuel Macron
Zdroj: Profimedia

Francouzští policisté obvinili mladého muže (23) z přípravy atentátu na prezidenta Emmanuela Macrona. Útok byl plánovaný na svátek dobytí Bastily, tedy na 14. července, kdy měl Francii navštívit také americký prezident Donald Trump, uvádí portál CNN.

Mluvčí francouzského státního zastupitelství Agnes Thibault-Lecuivreová pro portál CNN uvedla, že byl zatčen třiadvacetiletý podezřelý, který měl na 14. července plánovat útok na francouzského prezidenta Emmanuela Macrona.

 

Podle vyšetřovatelů chtěl mladík útočit během průvodu na svátek dobytí Bastily, kterého se měl jako čestný host účastnit i americký prezident Donald Trump, uvádí CNN.

 

Protiteroristická jednotka zatkla podezřelého už ve středu na předměstí Paříže a nyní byl obviněn z individuální teroristické aktivity.

 

Podle portálu BFMTV se mladík považuje za pravicového nacionalistu, vražda měla sloužit jako politické prohlášení. Portál CNN uvedl, že muž chtěl také útočit na "černochy, araby, židy a homosexuály".

 

Policii na mladíka upozornila herní komunita, když na jednom z fór uveřejnil, že chce koupit zbraň typu Kalashnikov a dopustit se útoku.

 

 

Mladík měl být již dříve podle portálu BFMTV odsouzen za obhajování terorismu. Podobný incident se udál už v roce 2002, kdy se ve stejný den Maxime Brunerie z krajně pravicového neonacistického militantního hnutí pokusil zavraždit tehdejšího prezidenta Jacquese Chiraca.
 

klma TN.cz