Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 14.5. 2017 21:43
Vážný úraz proudem

Mladík (24) lezl ve Strakonicích po vagónech, zasáhl ho proud

Zdroj: TV Nova

Nesmyslný hazard s životem se nevyplatil čtyřiadvacetiletému mladíkovi, který na strakonickém nádraží lezl po vagónech. Na střeše vagónu jej zasáhl proud. Vrtulník jihočeských záchranářů jej ve velmi vážném stavu přepravil na popáleninové centrum do Prahy.

"Dnes v ranních hodinách přijal operační důstojník zprávu, že na nádraží ve Strakonicích došlo k popálení mladého muže, který z dosud nezjištěných příčin vylezl na odstavený vagón, kde ho zasáhl elektrický výboj z troleje," uvedla mluvčí jihočeských policistů Lenka Pokorná.

Reklama

 

Na místo vyrazily všechny složky integrovaného záchranného systému. Zdravotníci mladého muže, který utrpěl vážné popáleniny a při pádu z vagónu také zranění hlavy a břicha, resuscitovali a vrtulníkem převezli do popáleninového centra v pražské Fakultní nemocnici Královské Vinohrady.

 

"Policisté v současné době prověřují okolnosti a příčinu celé události," dodala policejní mluvčí Lenka Pokorná.

 

 

Před šesti týdny řešili jihočeští záchranáři podobný případ na táborském nádraží. Proud zasáhl na odstavených vagónech dva chlapce ve věku okolo patnácti let.

 

Jednoho museli záchranáři přepravit vrtulníkem také na Královské Vinohrady, dalšího převezli sanitkou do táborské nemocnice (o případu jsme informovali ZDE).
 

vbo TN.cz
Reklama