Domácí

Muži v bazénu kvůli elektrickému proudu selhalo srdce. Výboj zasáhl i jeho partnerku

Muži v bazénu kvůli elektrickému proudu selhalo srdce. Výboj zasáhl i jeho partnerku
Ilustrační fotografie Zdroj: Profimedia

Osvěžující koupel v bazénu se 31letému muži málem stala osudnou. Přímo ve vodě totiž manipuloval s prodlužovacím elektrickým kabelem a zasáhl ho proud, který mu způsobil zástavu srdce. Výboj dostala i jeho partnerka, která mu chtěla pomoci. Nebýt pohotových sousedů, událost mohla mít tragické následky.

Nepříjemný zážitek si z nedělního koupání odnesl pár z plzeňských Slovan. Dopoledne se muž rozhodl, že se zchladí v bazénu, přitom se však dopustil chyby, která ho málem stála života. Na událost upozornil on-line deník Krimi–Plzeň, podle kterého muž začal přímo ve vodě manipulovat s prodlužovacím elektrickým kabelem. Přitom ho zasáhl elektrický proud tak silný, že mu způsobil zástavu srdce.

V tu chvíli ho od smrti dělil jen vlásek, čehož si všimla i jeho přítelkyně, a tak mu okamžitě přispěchala na pomoc. Neuvědomila si ale, jaké nebezpečí jí hrozí. Když po svém muži sáhla do vody, zasáhl ji také proud. Nebýt pohotových sousedů, kteří zaslechli její křik, mohl mít příběh tragický konec.

Související obsah

​Sousedé nejprve odpojili kabel ze sítě, poté muže vytáhli z bazénu a začali ho oživovat. V tu chvíli už na místo jeli záchranáři, kteří si zraněného převzali a pokračovali v resuscitaci. Ta byla úspěšná. "Muže jsme po zásahu elektrickým proudem v bazénu a následné laické resuscitaci převzali. Po obnovení životních funkcí jsme ho při vědomí převezli do plzeňské fakultní nemocnice," vyjádřili se k události záchranáři.

V nemocnici skončila preventivně i partnerka zraněného muže. Ten prostřednictvím portálu Krimi–Plzeň záchranářům i svým sousedům poděkoval. "Chtěl bych velmi poděkovat hasičům, záchranářům a hlavně sousedům, bez kterých bych tu dnes nebyl," vzkázal.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz