Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 26.9. 2018 11:29

Montessori metodou proti Alzheimerově chorobě!

Jako první v ČR zavádí Montessori metodu do svého systému péče o klienty skupina Alzheimercentrum.

Představte si, že vám funkčnost vaší mysli už nedovolí zvládat nároky, které na vás klade okolní svět. Nevíte co je za den, kolik je hodin, nepoznáváte své blízké. Cokoli zvládáte, stojí vás extrémní úsilí. Stáváte se závislými na pomoci ostatních. Člověk trpící Alzheimerem se v obraně uzavírá do sebe, má obrovský pocit méněcennosti. „Nepřipomínat člověku to, co už nezvládne, ale zaměřit se na schopnosti, které ještě neztratil a na nich začít stavět, vrátit mu sebedůvěru, důstojnost, chuť komunikovat, zapojit se,“ tak vysvětluje princip Montessori metody uznávaná odbornice a garantka péče skupiny Alzheimercentrum MUDr. Ivana Doleželová, MBA

Alzheimercentrum
Zdroj: oficiální zdroj Alzheimercentrum navštívil a práci s klienty pochválil i ministr zdravotnictví


„Skvělé výsledky zahraničních teamů pod vedením průkopníka Montessori metody v práci se seniory, mezinárodně uznávaného amerického vědce, doktora Camerona Campa nás přesvědčili, že stojí za to zavést Montessori terapii postupně do všech našich center. Zkušenosti pocházejí z průběhu 20 let práce vědců v Austrálii, USA a Kanadě. I naši senioři si zaslouží dostat takové šance na zlepšení stavu, jaké popisují ty mezinárodní studie,“ vysvětluje rozhodnutí terapii nabídnout postupně ve všech Alzheimercentrech generální ředitel skupiny Ing. Václav Slovák, MBA, LL.M.

Alzheimercentrum
Zdroj: oficiální zdroj


Speciálně vyškolený personál proto už nyní pracuje Montessori metodou s klienty v Alzheiemercentru v Průhonicích. Zároveň se tam učí a odborně školí další terapeuti, kteří rozšíří metodu Montessori do všech zařízení skupiny. „Nedávno jsme dokončili nové Alzheimercentrum v Zábřehu, teď 20. září si ho mohou všichni prohlédnout na dni otevřených dveří. Další místa pacientům už brzy nabídneme v Černošicích u Prahy a stavíme už také v Ostravě a v České Lípě,“ popisuje generální ředitel Slovák plány, kde nabídne skupina Alzheimercetrum nově lidem svůj unikátní koncept péče i Montessori metodu.

Alzheimercentrum
Zdroj: oficiální zdroj


Skupina Alzheimercentrum (www.alzheimercentrum.cz) provozuje nyní v České a Slovenské republice 10 pobytových zařízení s registrovanými službami, která pečují o seniory v různých stádiích demence. Její služby znají lidé už od roku 1996. Za unikátním konceptem péče, který myslí na veškeré potřeby těla i duše nemocného člověka, tak stojí více než 20 let zkušeností. Klientům v Alzheimercentrech připravují individuální program na míru jejich diagnóze a potřebám, nabízí celou škálu speciálních terapií jako arteterapie, bazální stimulace, reminiscenční terapie, nebo canisterapie. Cílem je udržet důstojnost a vysokou kvalitu života každého člověka tak dlouho, jak jen to jde.

Alzheimercentrum
Zdroj: oficiální zdroj V Alzheimercentrech fungují Dětské skupiny, mezigenerační setkávání přináší radost dětem i seniorům.

Komerční článek
Obchodní sdělení

Co musíte letos ochutnat u moře?

Alexandria
Obchodní sdělení

Čtyři slavné pláže Evropy

Alexandria
Obchodní sdělení

Řecko pětkrát jinak

Alexandria