Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 29.9. 2014 14:10
To už je vrchol

Muslimka vyhodila rodiče z autobusu kvůli prasátku Pepině!

Muslimka je vyhodila z autobusu
Zdroj: Facebook/ oficiální zdroj
Sarah, Nicka a jejich holčičku Heidi vyhodili z autobusu kvůli prasátku Pepině

Hysterie kolem respektování islámských zvyků dosáhla nového vrcholu. Řidič vyhodil z autobusu rodiče, protože malé dceři (1, 5) zpívali písničku z prasátka Pepiny, ve které se chrochtá, a muslimku to urazilo.

Kreslený seriál Prasátko Pepina je oblíbený mezi dětmi celého světa včetně těch českých, muslimové ho zřejmě ale neznají. Rodiče patnáctiměsíční Heidi Nick a Sarah, kteří žijí v Rotherhamu, cestovali autobusem z britského Sheffieldu do Doncasteru, když se jejich holčička rozplakala.

Reklama

 

Maminka s tatínkem ji chtěli rozveselit, tak jí začali zpívat úvodní písničku o prasátku Pepině a její prasečí rodince, ve které se chrochtá. To smrtelně urazilo jejich spolucestující v hidžábu, protože se domnívala, že zpívají o islámu a vepřovém, které náboženství zakazuje.

 

Šla si proto stěžovat řidiči autobusu, který k úžasu ostatních pasažérů dvojici s malým dítětem vysvětlil, že pro ně bude lepší, když si vystoupí.

 

 

"Bylo to nesmírně ponižující," uvedl Nick (24) pro list Daily Mail. "Ta žena za námi přišla, a začala nám velmi agresivně vysvětlovat, že jsme nezodpovědní rodiče a rasisti. Pak to šla říct řidiči. A ten nám řekl, že nechce žádné potíže a ať si vystoupíme. Naše vysvětlení ho nezajímalo. Byli jsme v šoku."

 

Případ vyvolal v Británii vlnu nevole a lidé žádají v otázce náboženské tolerance používání zdravého rozumu.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Rihanna zešílela? Provokace, útok na muslimy, nebo neobratně projevený souhlas?

Nejnechutnější protest: Egypťanka se vyprázdnila a menstruovala na vlajku islámského státu

hel TN.cz
Reklama