Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 5.8. 2017 22:20
mlátící holčička

Muži z rasistického videa hrozí vězení! Může jít sedět až na 3 roky

Zdroj: facebook

Muži, který natočil s malou dcerkou šokující rasistické video, hrozí podle právníka až tříletý trest. Na záznamu nabádá holčičku k bití dřevěnou pálkou "muslimy a cikány". Právník popsal, které zákony muž svým chováním porušuje.

"Podle mého právního názoru se ten mluvící muž vystavuje nebezpečí trestního stíhání přinejmenším pro dva trestné činy, a to hanobení národa, rasy etnické nebo jiné skupiny osob a to činu podněcování k nenávisti vůči skupině osob nebo k omezování jejich práv a osob," řekl právník Jan Černý.

 

Právník tvrdí, že autorovi videa hrozí až tři roky odnětí svobody: "Při posuzování případu bude tomu muži velmi, a to zdůrazňuji, přitěžovat, že video je natočeno s nezletilou. Pokud je to otec, potom jsem přesvědčen, že závažným způsobem porušil povinnost vyplývající z jeho rodičovské zodpovědnosti a nabízí se tedy ještě úvaha o trestném činu ohrožování výchovy dítěte."

 

Podle informací TV Nova se jedná o otce dívenky. Případem se už zabývá policie, které nechce případ komentovat. "Vzhledem k závažnosti celého případu nemůžeme v této chvíli poskytnout konkrétnější informace," řekla policejní mluvčí Eva Stulíková.

 

Video už řeší policie. Více čtěte ZDE

 

"Jdu bít polštář," říká na videu dívka. "A budeš si představovat, že je to cikán nebo muslim?" ptá se mužský hlas dívenky. "Jo", odpovídá muži a vší silou mlátí do polštáře baseballovou pálkou. "Počkej, jenom mu zlom pár kostí, nezabij ho," říká dívce. Více informací najdete zde.

 

Redakci aktualne.cz se podařilo kontaktovat otce holčičky. Tvrdí, že video natočil jako instruktáž, protože krátce předtím ho na procházce obtěžovali Romové.

 

Reportáž Televizních novin:

ham TN.cz