Psycholog

Psycholog: Výchova dítěte k násilí je špatná, může to být i trestné

Psycholog: Výchova dítěte k násilí je špatná, může to být i trestné
Zdroj: TN.cz

Video holčičky, která zuřivě mlátí baseballovou pálkou do polštáře, zatímco jí otec nabádá, aby si místo polštáře představila "cikána nebo muslima", šokovalo Česko. A nelíbí se ani rodinnému a vztahovému psychologovi Jeronýmu Klimešovi.

Klimeš se nejprve ptal, jestli to náhodou celé není vtip. Když zjistil, že to legrace není, tak otce z videa příliš nešetřil. "Vychovávat dítě je naprosto normální, to dělají všichni rodiče. Ale rozhodně není v pořádku vychovávat dítě k násilí," má jasno Klimeš.


Navíc se psycholog domnívá, že jednání zachycené na videu může být trestným činem. A snaží se osvětlit, co může otce vést k tomu, že svou malou dceru vychovává právě takhle.


"Spousta lidí vidí uprchlickou vlnu jako nebezpečí pro Evropu. A nevěří, že nás před imigranty ochrání politici. A tak vezmou věci do vlastních rukou," přemítá Klimeš.


Související obsah


Jedním dechem dodává, že v každé populaci se vyskytuje určitý podíl psychopatů, kteří v době krize schodí slupku civilizace a vrátí se k primitivnímu chování. "Dá se těžko říct, jak moc tenhle zážitek dívku ovlivní v budoucnu," uzavírá renomovaný rodinný psycholog.

Co o případu říká policie, si přečtěte TADY.

Na webu Aktuálně.cz promluvil otec holčičky. Vysvětlil, proč holčičku video natočil.

pez, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz