Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 22. 7. 2018
Přívalový déšť

Na Moravu udeří silné bouřky! Meteorologové upravili výstrahu

Bouřky
Zdroj: Tn.cz/ thinkstockphotos.com
Ilustrační foto

Meteorologové varují, že především východ Moravy zasáhnou silné bouřky. Znovu je může doprovázet přívalový déšť, naprší až 35 mm. Výstraha platí pro většinu neděle, večer budou bouřky ustávat.

Přes Moravu a Rakousko postupuje na východ mělká oblast nižšího tlaku vzduchu, která s sebou přináší bouřky. Podle meteorologů mohou být ojediněle silné, s přívalovým deštěm a úhrny kolem 35 mm.

 

Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) proto vydal výstrahu před intenzivními bouřkami. Platí pro celý Zlínský a část Jihomoravského kraje, konkrétně pro okresy Břeclav, Hodonín a Vyškov. Varování platí od nedělních 11:00 do 21:00.

 

Odborníci upozorňují, že přívalový déšť může vést k rychlému odtoku vody ze svahů, která zas může zaplavit níže položená místa, jako jsou podchody nebo sklepy. Dbejte na bezpečnost především na cestách, silný vítr může lámat i větve a stromy.

 

 

Meteorologové touto výstrahou zrušili tu poslední, která platila i pro jihozápadní Čechy. V neděli by měly bouřky zasáhnout jen Moravu, k večeru pak budou ustávat i tam.


Podívejte se na reportáž TV Nova:

 

Už od úterý do čtvrtka platila výstraha před bouřkami a povodněmi především pro východní část republiky. Některé toky stouply na druhý povodňový stupeň, nikde ale bouřky nenapáchaly větší škody. Hasiči vyjížděli hlavně k popadaným stromům.

epa TN.cz
Reklama