Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 1. 5. 2018
Volný den

Pivo, víno, kovbojové i trabanty. PŘEHLED prvomájových akcí

Akce na 1. Květen
Zdroj: Thinkstockphotos, Profimedia.cz

První květen, tedy Svátek práce, většina Čechů oslaví tím, že má volno. Někteří se jistě těší na líbání pod rozkvetlými stromy, volné úterý ovšem nabízí podstatně širší vyžití nejen pro zamilované, ale pro celé rodiny.

První máj tradičně využijí například politické strany - komunisté se jako obvykle sejdou u Křižíkovy fontány na pražském Výstavišti, shromáždění na Střeleckém ostrově naplánovala i ČSSD. Premiér v demisi Andrej Babiš hodlá své příznivce pozdravit v parku Ladronka.

 

Fanoušci i členové ODS si mohou ve volnu trochu zasportovat a dopřát si výšlap po Petříně. Některé politické strany ovšem myslí i na mimopražské a různé akce u příležitosti Svátku práce organizují i v krajích. Například komunisté či sociální demokrati.

 

Pokud vás politická agitace neláká, můžete se pochopitelně zabavit i jinak. Třeba v Praze první máj ozdobí festival vína i minipivovarů.

 

Akce na 1. Květen

 

V Plzni je v plánu velká vyjížďka motorek i den na Divokém západě, v Ústí nad Labem tématický den v zoo, v Mostě pro změnu velká trabantiáada. Další akce najdete v tabulce.

 

Sváteční den ovšem bude v Praze "hostit" i několik demonstrací a pochodů - na Kampě třeba proti rasismu, v centru města průvod za "dostupné bydlení a důstojnou mzdu".

pez TN.cz
Reklama