Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 10.8. 2016 20:19
Obří odměny

Po půl roce bonus k platu 395 tisíc. Kde? Na ministerstvech!

Zdroj: TV Nova

Velmi štědrou odměnu dostal jeden z úředníků ministerstva dopravy - po půl roce měl k platu na přilepšenou ještě 395 tisíc korun. Podle MFDNES se na odměnách v prvním pololetí nešetřilo ani na ostatních ministerstvech. Třeba na ministerstvu zemědělství jeden úředník získal prémii čtvrt milionu korun.

Nízké platy ve státní správě? Jak pro koho. Hrstka vyvolených si je vylepšuje odměnami vpravdě královskými. Jeden ze zaměstnanců ministerstva dopravy, údajně náměstek Tomáš Čoček, si v prvním půl roce přilepšil k platu o téměř 400 tisíc. Za co přesně si to zasloužil, ministr Dan Ťok v SMS z dovolené nevysvětlil.


A co na takovou velkorysost říká Ťokův stranický šéf Andrej Babiš, známý svou spořivostí? "Já jsem s panem Ťokem o tom mluvil, on říkal, že se jednalo o celoroční odměnu, ne o půlroční," diví se ministr financí.


Na ministerstvu financí se přitom v porovnání s víc než 22 miliony korun na dopravě za první půl rok na odměnách utratilo ještě o sedm milionů víc. Babiš si ale stojí i za tím, že jeden z náměstků dostal rovnou 180 tisíc.


"Ministerstvo financí je nejtěžší ze všech, my jsme předložili 67 zákonů, to je celá čtvrtina všech zákonů. Vybíráme extrémně dobře daně a platová úroveň těch náměstků je nízká," hájí odměny Babiš.Štědrých 210 tisíc si za první půl rok na odměně vysloužil i náměstek ministra kultury. Na ministerstvu obrany dostala nejvyšší odměnu 219 tisíc oštěpařka Barbora Špotáková. Tu platí ministerstvo jako všechny armádní sportovce.


"Atletika je hlavně pot a dřina, přilepšení si ti nejlepší určitě zaslouží. Na ministerstvu obrany dávám náměstkům zpravidla dvakrát do roka odměnu ve výši jednoho platu. Považuji to za přiměřené. Půlmilionové odměny ve státním sektoru pokládám za nesprávné," má jasno ministr Martin Stropnický.


Nejvíce, celkem 31,5 milionu korun ale na odměnách vyplatilo ministerstvo vnitra.
 

pez, Michaela Šmídová TN.cz

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

10.8. | 22:11 allanaldik
23
Ministr vnitra rve ze nema penize ale jak je vidno tak tam ty prachy jsou a ...
10.8. | 22:41 undatra
-9
A co by , měli jste se lépe učit a být politicky aktivní na správné straně ...
11.8. | 15:24 maxfox
-1
Náhlasit nevhodný komentář
"Dřou jak koně,určitě si to zaslouží."
11.8. | 14:19 kammil1203
8
Náhlasit nevhodný komentář
Na ministerstvech se vždy kradlo a krást bude, je jedno, který zloděj je šéfem právě v daném resortu!!! Politici v jakékoliv zemi jsou pro mne největší verbež mezi lidmi na této planetě!!! Stačí si připomenout tunel Sobotky před léty s OKD, který prodal zloději Bakalovi za hubičku!!!
11.8. | 14:10 kammil1203
3
Náhlasit nevhodný komentář
Ale ti zloději na ministerstvech si tam dávají takové balíky za nic!!! V Číně by už za ty zlodějiny stály u zdi!!!! Takhle se krade beztrestně za bílého dne, chce se mi blít z těch lumpů, co si dávají odměny i za docházku do zaměstnání!! Šmejdi se pakují a lidí musí vyžit s páru Korunami.
11.8. | 14:05 kammil1203
2
Náhlasit nevhodný komentář
Na to se nedá říct nic slušného, to tlusté zlodějské prase rozdává za nic obrovské odměny!!! Ministerstvo je banda lumpů, co si z peněz daňových poplatníků dělají spořitelnu!! Nechápu, zač dostala ta běhna Špotáková odměnu, na odměnám ze závodů má málo!!!! Obyčejní lidi poctivě makají za pár Kč.
11.8. | 08:53 jiz-nerejeme-drzkou-v-zemi
-2
Náhlasit nevhodný komentář
Tup@ni, koho jste si zvolili, toho tam máte
11.8. | 08:40 jaryn1111
3
Náhlasit nevhodný komentář
Volím Okamuru !
11.8. | 07:46 misumil
7
Náhlasit nevhodný komentář
Tohoto šlendriánu se v této zemi nezbavíme aby jaký si ůředník dostával takovéto nehorázné peníze a to prý za odměnu je to sprostost ůředník má dostatečný plat na to aby měl na živobití.OSTRAVA !!!
11.8. | 06:17 Vagin Analev
4
Náhlasit nevhodný komentář
V predvolebnich slibech o svych platech mlceli, takze aspon nelhali.
11.8. | 05:48 koxkum
8
Náhlasit nevhodný komentář
Kvalitně odvedenou práci ministerstva dopravy můžete vidět dnes na každé komunikaci.Vždycky si tam dokázali nahrabat,modrým Řebíčkem to začala éra tunelování státní kasy přes dopravu a Ťok to samozřejmě měnit nebude,taky chce mít vánoce.A pokladna sociální demokracie má velké díry,jak známo.
10.8. | 23:37 overal
13
Náhlasit nevhodný komentář
Nejvíce mne pobavili s tou zodpovědností, vždyť ani nevědí co to slovo znamená! Už někdo dostal zaplatit 6 platů, jak se to "SKUTEČNĚ" pracujícím lidem stává, samozřejmě nikdy nikdo, takže zodpovědnost je absolutně nulová!