Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 27.2. 2015 14:26
VIDEO Utržení ze řetězu

Policejní brutalitu z Kladenska řeší inspekce. Jaké budou tresty?

Policisté zmlátili zatčeného bezbranného muže
Zdroj: TN.cz

Před třemi měsíci Michal H. z Kladenska na vlastní kůži zjistil, jak vypadá policejní brutalita. Muži zákona ho totiž spoutaného zmlátili a rozšlapali mu telefon. Teď jim hrozí ztráta zaměstnání a dokonce kriminál!

Všechno začalo loni v listopadu v malé vesnici nedaleko středočeského města Slaný. Tehdy pozdě v noci se policisté od záchranářů dozvěděli, že zde muž údajně nožem pořezal svoji přítelkyni.


Na místo tak okamžitě vyrazily hlídky, kterým se po troše hulákání podařilo podezřelého Michala H. vytáhnout z bytu a nasadit mu pouta. Potud je vše v pořádku.


Jenže policisté si asi řekli, že domácího násilníka je třeba pořádně "vyškolit" a bezbranného a spoutaného muže srazili na zem a začali ho mlátit, kopat a dokonce po něm skákat. To pokračovalo až do chvíle, než policisté zjistili, že celé jejich počínání natáčí kamera na blízkém domě.


Na zásah policie, který teď vyšetřuje Generální inspekce bezpečnostních sborů se podívejte zde: 

 

A policisty tak okamžitě začalo zajímat, jak se k natočeným záběrům dostat. "Heslo do počítače jsem jim odmítnul dát, tak alespoň vytrhali v kanceláři všechny kabely, než odjeli," řekl v listopadu zmlácený muž redaktorům TN.cz.


Pak bylo dlouho ticho a nebylo jasné, jestli případ spadl pod stůl nebo ne. To se změnilo tento týden, když se na redakci TN.cz obrátil svědek, který tvrdí, že je policistou v Kladně.


Muž, který si přeje zůstat v anonymitě, aby nepřišel o práci, tvrdí, že ač se zúčastnění "bijci" pokoušeli celý incident ututlat například změnou protokolů, nakonec se jim to nepodařilo.


"Generální inspekce bezpečnostních sborů se o můj případ začala sama zajímat poté, co se na vašem portálu objevil o celé věci článek a video," říká nyní Michal H.


A před pár dny spadla klec. "Mohu potvrdit, že v této věci jsou právě prováděny úkony trestního řízení," uvedla mluvčí inspekce Radka Sandorová. Odmítla ovšem upřesnit, kolik policistů je vyšetřováno a z čeho jsou obvinění.

 

Poslechněte si výpověď napadeného muže: 


A obvinění by mohlo být hned několik - zneužití pravomoci veřejného činitele, poškozování cizí věci, ublížení na zdraví nebo nebezpečné vyhrožování.


Sám Michal H. tvrdí, že vyšetřovatelé mu řekli, že policisté z videa se u výslechů vymlouvali například na to, že nerozdupali mobil, ale jakousi svítící krabičku. A korunu všemu nasadili tím, že byli prý v době zásahu pod vlivem!


Vývoj případu budeme nadále sledovat a budeme vás informovat.

pez, Jakub Deml, Lukáš Kukla TN.cz
Reklama