Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 1.12. 2015 22:46
Odsouzen

Policista, který smetl motorkáře, byl odsouzen. Do vězení nepůjde!

Zdroj: TV Nova

Krajský soud v Praze dnes definitivně ukončil kauzu motorkáře, který v květnu 2012 zahynul u středočeské Dobříše po srážce s policejním Passatem. Zamítl totiž odvolání policisty Romana Kučery, který za zavinění nehody dostal v červenci podmínku.

Nejbližší motorkáře Martina Švagra (23) bojovali tři a půl roku za to, aby se ukázalo, že mladík nezemřel vlastní vinou. Soudy jim dali za pravdu až dnes. Policista Roman Kučera však do poslední chvíle doufal, že ho senát zprostí obžaloby, ale to se nestalo.

 

Tragická nehoda se stala 4. května 2012 na okraji Dobříše. Martin Švagr jel k pumpě natankovat svou terénní motorku. Skončil ale pod koly před ním jedoucího Passatu. Policista v Passatu změřil rychlost v protisměru jedoucí dodávky a chtěl se vydat za ní. Dlouhé měsíce se znalci přeli o to, zda přitom vybočil na vedlejší silnici a měl pak dát motorkáři přednost. Nakonec soud uznal, že ano.

 

Roman Kučera dnes dostal pravomocný trest dva roky vězení s odkladem na dva a půl roku. Kromě toho nesmí tři roky řídit a s největší pravděpodobností bude muset odejít i od policie.

 

Generální inspekce bezpečnostních sborů vyšetřovala Kučeru ještě kvůli jiné nehodě. Za volantem služebního Passatu srazil letos v únoru chodce. Ten byl ale opilý a navíc měl v sobě i marihuanu, a tak inspekce případ nakonec odložila.

jat TN.cz

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

2.12. | 11:36 lada48
4
Z pomáhačů a chráničů se pomalu, ale jistě stává kasta nepostižitelných. Moc ...
2.12. | 01:45 Tibor Sivak
-3
zmrt skurvenej ,tak toho teda potrestaly teda ze statni policie vy vykoply a ...
2.12. | 11:36 lada48
4
Náhlasit nevhodný komentář
Z pomáhačů a chráničů se pomalu, ale jistě stává kasta nepostižitelných. Moc dobře jsme nechali popustit uzdu naší "nezávislé justici" a represivním složkám.
2.12. | 09:07 allanaldik
2
Náhlasit nevhodný komentář
Kvuli rychle jedoucimu autu zabije cloveka a nic se nedeje? vlastne je to policista,stejne jako mestak kdyz zastreli jednoho a druheho na dozivoti zmrzaci tak se taky nic nedeje.staci byt polis a muze se zabijet beztrestne hlavne ve sluzbe ve ktere je 24hodin denne i kdyz je nalitý jak dan. tleskame
2.12. | 06:26 fffff fffffffff
1
Náhlasit nevhodný komentář
asocialni vyzirkove socialniho systemu tady budou kazat o moralce a poucovat.Co veta,to hrubka,ale jinak blby az za roh.
2.12. | 01:45 Tibor Sivak
-3
Náhlasit nevhodný komentář
zmrt skurvenej ,tak toho teda potrestaly teda ze statni policie vy vykoply a městka policie ho přijme a zase bude lidi buzerovat smejde zasranej,ceska spravedlnost je pěkně na piču.
2.12. | 01:28 Alžběta
0
Náhlasit nevhodný komentář
To je tedy "spravedlnost". Doufám jen,že ho vykopnou. Ale jak to tak znám,bude se mít nakonec líp.Přeji mu neklidné spaní a výčitky svědomí-jestli ještě nějaké má,ale pochybuji-do konce života.Však ono se marně neříká: Pán Bůh mu to vrátí na dětech-chudáci,mít takového rodiče.
1.12. | 21:34 pichav
-1
Náhlasit nevhodný komentář
NOJO POMATENEC NEJVETSI U POLICIE !!!! JAK JINAK !!!! HLAVNE ZKASNOUT NEKOHO ZA RYCHLOST !!!!! A NECUMI NALEVO NAPRAVO !!!! DALSI CHLASTA !!!! A DALSI STRILI ABY MU NEKDO NAHODOU NEZLOMIL NEHET NEBO NENATRHL KUZICKU U NEHTU !!!! VYKVET ZE ZLOCINCU S NAPISEM V MOZKU --- JSME BOZI !!!!