Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 1.12. 2015 22:46
Odsouzen

Policista, který smetl motorkáře, byl odsouzen. Do vězení nepůjde!

Zdroj: TV Nova

Krajský soud v Praze dnes definitivně ukončil kauzu motorkáře, který v květnu 2012 zahynul u středočeské Dobříše po srážce s policejním Passatem. Zamítl totiž odvolání policisty Romana Kučery, který za zavinění nehody dostal v červenci podmínku.

Nejbližší motorkáře Martina Švagra (23) bojovali tři a půl roku za to, aby se ukázalo, že mladík nezemřel vlastní vinou. Soudy jim dali za pravdu až dnes. Policista Roman Kučera však do poslední chvíle doufal, že ho senát zprostí obžaloby, ale to se nestalo.

 

Tragická nehoda se stala 4. května 2012 na okraji Dobříše. Martin Švagr jel k pumpě natankovat svou terénní motorku. Skončil ale pod koly před ním jedoucího Passatu. Policista v Passatu změřil rychlost v protisměru jedoucí dodávky a chtěl se vydat za ní. Dlouhé měsíce se znalci přeli o to, zda přitom vybočil na vedlejší silnici a měl pak dát motorkáři přednost. Nakonec soud uznal, že ano.

 

Roman Kučera dnes dostal pravomocný trest dva roky vězení s odkladem na dva a půl roku. Kromě toho nesmí tři roky řídit a s největší pravděpodobností bude muset odejít i od policie.

 

Generální inspekce bezpečnostních sborů vyšetřovala Kučeru ještě kvůli jiné nehodě. Za volantem služebního Passatu srazil letos v únoru chodce. Ten byl ale opilý a navíc měl v sobě i marihuanu, a tak inspekce případ nakonec odložila.

jat TN.cz