Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 16.3. 2017 18:18
anketa banální případ

Policisté se chlubí zadržením dívky s jointem. Lidé je seřvali

školák se předávkoval marihuanou
Zdroj: Mediafax
ilustrační foto

Se zlou se potázali pražští strážníci, když se pokusili na Facebooku pochlubit jedním ze svých zásahů. Za to, že odhalili, zadrželi a v poutech odvedli "dívku kouřící jointa" si to na sociálních sítích pěkně odnesli. Jinak banální zpráva jako z černé kroniky vyvolala bouři kritiky.

Anketa

Souhlasíte s postupem hlídky?

Hlasovalo 1027 lidí.
"Společná hlídka strážníka a policisty odhalila dívku kouřící jointa" zněl titulek na facebookovém profilu Městské policie Praha. Není jasné, kdo přesně ze strážníků zprávu zveřejnil, ale rozhodně záhy zjistil, že to byl pořádný přešlap.

 

Zpráva popisuje zásah kombinované hlídky strážníka a policisty. Bdělí muži zákona si minulý týden ve Štefánikově ulici všimli dívky, která kouřila "jointa", tedy marihuanovou cigaretu. Když hlídka chtěla dívku zkontrolovat, ta se dala na útěk. Marně, přesile neunikla. "Strážník proti ní zakročil a policista jí přiložil služební pouta. Celou věc dále šetří Policie ČR," zní závěr zdánlivě nevinného příspěvku.

 

 

Zpráva si své čtenáře okamžitě našla. Během dvou dnů ji sdílelo přes pět stovek uživatelů FB, má téměř sedm stovek komentářů a nějakou formu "lajku" jí dala skoro tisícovka lidí. I když se mezi reakcemi velmi velmi ojediněle najdou i komentáře schvalující reakci policistů, je těžké je vyhledat v masivním krupobití kritiky, která se na policii snesla.

 

Hlídka odhalila dívku kouřící jointa
Zdroj: facebook

 

Někteří lidé strážníkům vyčítají vůbec to, že zasáhli, další se podivují nad tím, jestli si opravdu chce pražská městská policie budovat pověst vyzdvihováním takových zákroků. "21. století... policie zatýká holku kvůli tomu, že kouří jointa... smutné," vystihl to za mnoho lidí například Vítek Krajcovic.

 

 

Mnohé komentáře se zabývaly vážnějšími situacemi a případy, kdy se lidem naopak pomoci policie nedostalo, a srovnávaly je s nulovou společenskou nebezpečností "dívky kouřící jointa". Další lidé upozorňují na neefektivitu takové práce strážníků a upozorňují, že se v Praze běžně dají sehnat tvrdé drogy na ulici, aniž by s tím policisté něco dělali. Další ironicky prosí o kontakt na "hrdiny" z hlídky.

 

 

"A co jít dělat něco užitečnějšího než buzerovat? Vrazi a zloději jsou už pochytaný? Fakt? Tohle dost vypovídá o stavu policie a hlavně o tom, na co skutečně policie má koule. Na zadržení slečny s jointem :)" podivuje se třeba Radek Kučera.

 

 

Nutno podotknout, že mezi stovkami příspěvků se našlo i několik, které policisty hájí. Daly by se ovšem zřejmě spočítat na prstech jedné ruky. "Měli by to brát všechno, ne jen ty, co hulí," navrhuje například Týnka Mendralová. "Tak nemá hulit venku :) Dobře jí tak :) A bůh ví, co to bylo za ženckou..." doplnil Tomáš Vrána.

 

"Kdyby hlídka prošla a neřešila to, tak deset z vás podá okamžitě na ně stížnost, že nezakročili. A jelikož by se jednalo o trestný čin, tak by přišli o místo. A kolik z vás by chtělo přijít o místo, jen kvůli krávě, co si myslí, že může vše?" zastal se policistů uživatel Mirek.

 

Lidé na sociálních sítích se už případem i baví. Tohle je parodie na náborovou kampaň městské policie:

 

Parodie na kampaň městské policie
Zdroj: facebook

 

Poslední z vybraných komentujících má pravdu, že kouření, respektive držení marihuany není zcela beztrestné, nicméně o trestný čin nejde. Je to pouze přestupek, pokud nejde o větší množství.

tn.cz / gar

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

16.3. | 18:43 overal
14
Buzerovat a šikanovat, to je heslo všech našich policií! To partu cikánů ...
16.3. | 19:01 sperma1
-6
ty vole ti policajti jsou kokotii ! nekdo si da brko a hnet ho zatknou :D ! ale ...
17.3. | 11:10 Superchlap Superžena
-1
Náhlasit nevhodný komentář
Smrt zkurvenyym fetakum
17.3. | 10:08 Tony
2
Náhlasit nevhodný komentář
Ať si Tubera skouří plíce do černa a nenutí lidi aby čichali ten jeho odporný smrad.
17.3. | 09:15 Petr Kelenda
-2
Náhlasit nevhodný komentář
Městapo je banda idiotů.
16.3. | 23:43 yjy
6
Náhlasit nevhodný komentář
Na Václavák, když zčerná nejen tmou, raději nelezou, nebo dělají, že nevidí©Já..
16.3. | 23:41 yjy
2
Náhlasit nevhodný komentář
Pitomci..
16.3. | 23:23 truthwillprevail
2
Náhlasit nevhodný komentář
Superchlap Superžena - Nejednalo se o feťáka.
16.3. | 22:48 allanaldik
6
Náhlasit nevhodný komentář
Byla to velmi nebezpecna slecna,ten joint ten byl sakra drahy mel aspon 5kg a basu urcite potrebuje. jen je skoda ze se takhle necini s dealerama co prodavaj po desitkach kg. ty dlouhodobe sleduji a nechavaji je to svynstvo prodavat pod jejich dohledem i roky nez je na 48hod. zavrou a pak zas pusti.
16.3. | 22:29 nichts obernichts
2
Náhlasit nevhodný komentář
Necht zije novy policejni stat.Stred Evropy a clen EU, Ceska Republika nebo Czechia? 2017!!! Gratuluji! Jdete do pr....!
16.3. | 21:46 truthwillprevail
0
Náhlasit nevhodný komentář
Tráva se měla dávno legalizovat stejně tak jako např. v Holandsku. Žádné zbytečné zásahy, vice peněz pro stát i společnost. Nechápu ten boj proti tomu, je zbytečný a bezvýsledný. Navíc samotní politici, policie hulej trávu, určitě i nějaký ten soudce si občas dá, chi.
16.3. | 20:13 Roman Skala
3
Náhlasit nevhodný komentář
Mestsky policista je porodie na strazce zakona. Jsem rad, ze k nim berou lidi, kteri dokazou jist tridilnym priborem a chodi po dvou.I kdyz nekdy to tak nevypada.