Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 21.2. 2016 15:25
změnte si hesla

POZOR: Hackeři ukradli 118 tisíc hesel. Většina uživatelů jsou Češi!

Hacker - ilustrační foto
Zdroj: isifa.com

Nemůžete se přihlásit k emailovému účtu nebo třeba na sociální síť? Pokud používáte stejné heslo ke všem službám, dost možná jste se mohli stát obětí hackerů. Těm se mělo podařit dostat na slovenský skTorrent, který využívá také velké množství Čechů a ukrást databázi se 118 tisíci uživatelskými identitami. Pokud tuto službu používáte, měli byste si okamžitě změnit hesla.

Největší nebezpečí hrozí těm, kteří využívají jedno heslo k více různým službám. Díky tomu se hackeři mohou pohybovat mezi vašimi účty velice rychle s použitím jediného odcizeného hesla.

 

Protože má hodně lidí spárované účty s emailem, pokud hacker získá přístup tam, je pro něj v ostatních službách, jako jsou například sociální sítě, velice snadné nejen přímo změnit vaše heslo, pokud je totožné, ale také si vyžádat nové právě na email.

 

 

"Tento případ ukazuje, jak je důležité používat v rozličných službách rozdílná hesla. Pokud byla uživatelům ukradena také emailová adresa, do které měli stejné heslo jako do skTorrentu, mají problém navíc," vysvětlila mluvčí bezpečnostní společnost Eset Zuzana Hošalová portálu sme.sk.

 

 

Celá databáze se 118 identitami byla zveřejněna na Uloz.to, naštěstí už byla na žádost uživatelů z internetu stažena. I když se některé služby snaží již napadeným uživatelům pomoci, ochrana začíná a končí právě u uživatelů.

 

Nejjednodušší ochranou je včasná změna hesel na všech používaných účtech.
 

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

VAROVÁNÍ ODBORNÍKŮ: Dávejte pozor! Tahle hloupá chyba vás může stát všechna data v telefonu

EXPERTI VARUJÍ: Na Facebooku přijdete o identitu rychleji, než řeknete švec! Jak se bránit?

Internet v mobilu není tabu už ani pro seniory!
České děti na internetu? Pro pedofily udělají cokoliv
Internetové aukce – devět rad, na co si dát pozor!
Jak na dobré heslo

klma TN.cz