Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 21.2. 2016 15:25
změnte si hesla

POZOR: Hackeři ukradli 118 tisíc hesel. Většina uživatelů jsou Češi!

Hacker - ilustrační foto
Zdroj: isifa.com

Nemůžete se přihlásit k emailovému účtu nebo třeba na sociální síť? Pokud používáte stejné heslo ke všem službám, dost možná jste se mohli stát obětí hackerů. Těm se mělo podařit dostat na slovenský skTorrent, který využívá také velké množství Čechů a ukrást databázi se 118 tisíci uživatelskými identitami. Pokud tuto službu používáte, měli byste si okamžitě změnit hesla.

Největší nebezpečí hrozí těm, kteří využívají jedno heslo k více různým službám. Díky tomu se hackeři mohou pohybovat mezi vašimi účty velice rychle s použitím jediného odcizeného hesla.

 

Protože má hodně lidí spárované účty s emailem, pokud hacker získá přístup tam, je pro něj v ostatních službách, jako jsou například sociální sítě, velice snadné nejen přímo změnit vaše heslo, pokud je totožné, ale také si vyžádat nové právě na email.

 

 

"Tento případ ukazuje, jak je důležité používat v rozličných službách rozdílná hesla. Pokud byla uživatelům ukradena také emailová adresa, do které měli stejné heslo jako do skTorrentu, mají problém navíc," vysvětlila mluvčí bezpečnostní společnost Eset Zuzana Hošalová portálu sme.sk.

 

 

Celá databáze se 118 identitami byla zveřejněna na Uloz.to, naštěstí už byla na žádost uživatelů z internetu stažena. I když se některé služby snaží již napadeným uživatelům pomoci, ochrana začíná a končí právě u uživatelů.

 

Nejjednodušší ochranou je včasná změna hesel na všech používaných účtech.
 

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

VAROVÁNÍ ODBORNÍKŮ: Dávejte pozor! Tahle hloupá chyba vás může stát všechna data v telefonu

EXPERTI VARUJÍ: Na Facebooku přijdete o identitu rychleji, než řeknete švec! Jak se bránit?

Internet v mobilu není tabu už ani pro seniory!
České děti na internetu? Pro pedofily udělají cokoliv
Internetové aukce – devět rad, na co si dát pozor!
Jak na dobré heslo

klma TN.cz

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

21.2. | 16:20 fffff fffffffff
10
Pokud je zajima moje korespondence,kde jsem se ozral,co jsem obedval a ostatni ...
21.2. | 23:16 Martin Zich
-10
Ahoj. Vzhladom k teme by si bolo treba precitat ...
27.2. | 18:11 Filda Římek
2
Náhlasit nevhodný komentář
Celá databáze se 118 identitami .... tak 118tisíc nebo 118kusů ?
27.2. | 16:37 Miroslav Lánik
2
Náhlasit nevhodný komentář
no ked premyslam, zas na to doplatili bezny ludia ako vzdy :) vasa hlupa vojna to dotiahla daleko, a samozrejme mozete si byt isty aj z czt ze aj vase ucty su tam ako skusal cize vam aspon ubudne uzivatelov, ste si nepomohli. ale aspon ze sem davate odkaz na tuto stranku dakujem vam czt :)
26.2. | 17:04 Priatel Tvoj
-2
Náhlasit nevhodný komentář
Ja budem prvý ktorý bude informovať spoločnosti mailom ktorých software tam najdem a dúfam že sa pridajú všetci a konečne zrušia aj skt aj czt.
26.2. | 17:01 Priatel Tvoj
-3
Náhlasit nevhodný komentář
Aj czt aj Skt treba zrušiť, zdieľate tam odkazy na nelegálny software a iné veci, kedy toto začnú riešiť kompetentní a polícia? Hlavne v Čechách, nech konečne pozatvárajú tých dementov, ktorí to umožňujú. Je treba dávať podnety, to neznamená, že keď to nie je na ich serveri, že nenapomáhajú šíreniu
21.2. | 23:44 Tomas Stejskal
5
Náhlasit nevhodný komentář
ze mas zaludek nato, jeste nekde neco online postovat, ja bych na tvem miste zvracel sam ze sebe a pro jistotu se zakopal alepúson deset metru pod zem. jsi opdad spolecnosti a ostuda jakehokoliv P2P.
21.2. | 23:43 Tomas Stejskal
4
Náhlasit nevhodný komentář
ano, dekujeme, ze se ozval autor celeho prusvihu, pan Martin ZIch, nepodnika, nedani, lze a podvadi, klidne se ti postavim tvari v tvar, ja dane platim a nepodvadim, pro mne je bezpecnost lidi nad vlastnim vydelkem a nemam za sebou zkrachovale firmy
21.2. | 23:36 Martin Zich
-7
Náhlasit nevhodný komentář
Ahoj. Vzhladom k teme by si bolo treba precitat toto: http://sktorrent.eu/torrent/images/WAR-CZT&SKT.pdf
21.2. | 23:28 prodigy798
7
Náhlasit nevhodný komentář
Nebo přečíst toto: Míra [Blizz, bývalý administrátor SKtrackeru] https://www.dropbox.com/s/boqnqxpqp2w6vpn/verejne%20oznameni.rtf?dl=0
21.2. | 23:16 Martin Zich
-10
Náhlasit nevhodný komentář
Ahoj. Vzhladom k teme by si bolo treba precitat toto: http://sktorrent.eu/torrent/images/WAR-CZT&SKT.pdf
21.2. | 22:47 Tomas Stejskal
4
Náhlasit nevhodný komentář
nabizim TV nova rozhovor, mohou si prizvat odbornika ale lidi by se meli vazne maximalne informovat, muzeme ty nasledky probrat, upozornit lidi, nejde jen o ucty na nejakem warez serveru