Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 9. 7. 2018
Cestujeme bezpečně

Pozor na cestování s jídlem! Rady, jak se vyhnout problémům

Zdroj: TN.cz

Všichni máme rádi jídlo z čerstvých surovin, ale dovolená je doba, kdy dáváme zavděk konzervám a polotovarům. Kdo z nás má taky možnost zabalit si s sebou pod stan lednici nebo grill?

Jak si správně zabalit jídlo na dovolenou? Kterým potravinám se vyhnout a kterými se naopak zásobit? Jak s potravinami během cest nakládat? Zeptali jsme se odborníků na rady a triky, jak se vyhnout potížím.

 

Například mléčné výrobky, vejce nebo syrové maso raději nechte doma, tedy pokud zrovna nemáte na cestách k dispozici ledničku. V dnešní době je i konzervovaná strava velice pestrá a neškodí jí změny teplot nebo dlouhé čekání v kolonách.

 

"Pokud se chystáme na dovolenou, tak je dobré si říct, jak dlouho tam budeme, jaké budeme mít možnosti se stravovat a co bychom rádi během pobytu jedli. Rozhodně nedoporučuji brát na dlouhé cesty mléčné výrobky, vejce nebo syrové maso, pokud jim nemůžete zajistit tepelný komfort,“ radí PR manažer společnosti Hamé Petr Kopáček.

 

Trvanlivé výrobky už dávno nejsou jen v klasické plechové konzervě, ale najdeme je i v hliníkových, plastových nebo případně skleněných obalech. "V případě konzerv, paštik a jídel, která pak budeme připravovat v cizině, je nejdůležitější dbát na datum spotřeby. To znamená přesvědčit se, že nám potraviny v brzké době neprojdou, případně už neprošly,“ říká mluvčí krajské hygienické stanice Dana Šalamounová. Důležité také je, aby obal zůstal neporušený.

 

 

Výrobci už v současné době nabízejí v trvanlivých obalech velmi pestrou stravu. Během několika minut tak můžete mít například guláš, svíčkovou, fazole, ale i mnohem více. V Česku jsou stále jedničkou na trhu jednoznačně paštiky, kterou si Češi berou na dovolenou po platech.

 

 

"Všechny tyto výrobky již prošly tepelnou úpravou, která zlikvidovala všechny choroboplodné zárodky, a tím pádem je zaručena dlouhodobá trvanlivost. I tak je dobré je zbytečně nevystavovat prudkému slunci a skladovat je za teplot uvedených na etiketách, nejčastěji do 28 °C, aby neztratily svou kvalitu,“ dodává Kopáček.
 

TN.cz