Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 2.3. 2016 18:07
policie varuje

POZOR na podvod na Facebooku! Desítky lidí přišly o peníze

Facebook - pokuta
Zdroj: TN.cz

Policisté varují veřejnost před podvodníky na sociálních sítích, kteří pomocí falešných profilů okrádají Čechy. Lidé už nahlásili desítky případů, kdy je jeden z "přátel" připravil o tisíce korun.

Policisté dostávají desítky hlášení, které upozorňují na podvodné jednání na sociálních sítích. Postup útočníků, kteří vás jednoduchým trikem v mžiku připraví o peníze, je přitom stále stejný.

 

Podvodník si nejprve vytvoří falešný profil, často vašeho známého. Použije k tomu jeho fotky a informace. Požádá vás o přijetí mezi přátele a poprosí vás o vaše telefonní číslo.

 

Když mu ho dáte, zašle vám kamarád krátké číslo a poprosí o pomoc v soutěži například o večeři zdarma. Stačí přitom jen toto určité číslo zadat do sms zprávy, která vám také přijde zanedlouho na mobil.

 

 

Ve chvíli, kdy číslo zadáte a odešlete, sklapla past. Provedli jste platbu za nějakou službu či obchod v řádech několika tisíců korun.

 

"Policie proto důrazně varuje všechny uživatele sociálních sítí, aby se v případě sdělování nebo posílání svých citlivých údajů měli na pozoru. Pachatelé v těchto případech totiž komunikují jménem Vašich kamarádů nebo známých, jejichž profil ke komunikaci zneužijí. Buďte tedy velmi obezřetní a mějte na paměti, že i když se zdá, že komunikujete se známou osobou, ve skutečnosti může jít o podvodníka!" uvedla policejní mluvčí Lenka Burýšková.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE!

Bacha na podvodníky s iPhony! Tipy, jak se nenechat nachytat

Pozor na facebookové zloděje! Tímto trikem vás připraví o statisíce

lud TN.cz

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

2.3. | 18:44 slivovicemoravska
28
Jěště,že takovou chujovinu ...jako je facebook ...nemám.
2.3. | 19:32 Jan Novák
-5
Nenechte si ujít pořad o aktuálních událostech, imigranti, všeobecná situace u ...
6.9. | 15:15 Jirka Janík
-1
Náhlasit nevhodný komentář
To je tak těžke se podivat kdy byl ten učet vytvořen ? ... idio** by neměli mit přistup k internetu :( ale to by pak neexistoval tenhle web :(
3.3. | 17:17 tonny44
0
Náhlasit nevhodný komentář
Opravdu se najde vocas, který na tohle skočí??? Pokud ano, dobře debilovi tak... :-)))
2.3. | 21:57 lopata krocan
5
Náhlasit nevhodný komentář
ale aby tě okradli musíš mít paušál jinak když na kredit a tam sotva 2 kila tak asi horko těžko můžeš provést platbu několik tisíc na víc si ještě musíš tu službu aktivovat plus dobít kredit do částky nákupu .
2.3. | 21:02 overal
3
Náhlasit nevhodný komentář
Facebook je vynález tajných služeb v USA, podstrčený hloupým studentům tak, aby to považovali za vlastní nápad!Ten nápad překonal všechna očekávání, v dnešní době na sebe nabonzují už stovky milionů lidí neskutečné množství informací tajné služby už nemusí po ničem pátrat najdou to lehce pod jménem!
2.3. | 20:18 Aleš Křepský
6
Náhlasit nevhodný komentář
Toz tohle není žádná novinka, tohle už na FB litá minimalne 1,5 roku a další hajzlove posilaji zprávy prostřednictvím vašich přátel ze jim chybí par korun na zaplaceni a jestli jim pomuzete převodem peněz na účet..... Tak pozor na to....
2.3. | 19:59 molella
-1
Náhlasit nevhodný komentář
neznám žadny fuckbook nebo jak se jmenuje
2.3. | 19:56 Libor Zbožínek
-5
Náhlasit nevhodný komentář
Nechápu jak můžou být někteří lidi takový tupci že se nechají takovým primitivním způsobem okrást.
2.3. | 19:32 Jan Novák
-5
Náhlasit nevhodný komentář
Nenechte si ujít pořad o aktuálních událostech, imigranti, všeobecná situace u nás a ve světě s blogerem z Idnes.cz panem Miroslavem Nigrinem na Svobodném rádiu: www.svobodne-radio.cz to vše bez cenzury a politické korektnosti. Nyní živě....
2.3. | 18:44 slivovicemoravska
28
Náhlasit nevhodný komentář
Jěště,že takovou chujovinu ...jako je facebook ...nemám.
Obchodní sdělení

Vy rozhodujete, my pomáháme