Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 2. 2. 2018
řekl, čeho se bojí

Právník Terezy promluvil: Vstává v pět, v cele s ní je dalších 20 žen!

Pákistánský právník o Tereze
Zdroj: facebook, Dailypakistan.com

Pákistánský právník Čaudhrí Džavád Zafar popsal, jak se Češce Tereze H. žije v pákistánském vězení. Tereza je v cele s dalšími 15 až 20 ženami. Na stravu si nestěžuje, vadí jí ale, že musí vstávat už v pět hodin ráno. Zafar je přesvědčený, že by Terezu mohl soud i osvobodit.

Zafarovu firmu si Tereza vybrala sama. "Jsem jeden z nejlepších právníků v Láhauru," řekl Zafar deníku Blesk. Tereza je podle něj ve středním typu věznice. Na podmínky si  ještě Tereza nestěžovala. "Vadí jí jen, že musí ráno vstávat po páté," řekl Zafar.

 

Celu s Terezou podle Zafara sdílí dalších 15 až 20 žen. Mezi nimi jsou i cizinky. Některé místní ženy neumí anglicky. Tereza si nestěžovala ani na jídlo, navíc si podle Zafara může koupit potraviny v kantýně, ale za vlastní peníze, přivydělat si je ve vězení prací nemůže. "Na stravu si nestěžovala, říkala jen, že obsahuje hodně chleba, takže asi kvůli tomu ztloustne," prozradil Terezin právník.

 

V cele chodí Tereza v oblečení, které si do Pákistánu přivezla. To, v čem dorazila k soudu, jí sehnal její právník. Podle Zafara netrpí depresemi. Dozorkyně jsou většinou ženy, takže se nemusí bát sexuálního obtěžování. Může dostávat dopisy i balíčky od rodiny.

 

"Terezino rozhodnutí spolupracovat s policií od začátku bylo určitě dobré rozhodnutí a mohlo by jí pomoci," myslí si advokát. Msty se podle Zafara bát nemusí. "Místní vězení je to nejbezpečnější místo na světě," je přesvědčený.

 

 

Trest smrti podle Zafara Tereze určitě nehrozí. "Velmi tu záleží na schopnostech právníka. Pokud uspěji s obhajobou a podaří se mi prokázat, že o drogách nevěděla, tak by ji mohli osvobodit. To ale nebude snadné dokázat," dodal pákistánský advokát.

 

Podle něj vyšetřování mohou zpomalit blížící se volby a ramadán. Očekává, že verdikt padle nejdříve v létě, nejpozději pak do konce roku. Tereza si ale zřejmě bude muset trest odpykat v asijské zemi, protože Česká republika nemá s Pákistánem dohodu o vydávání odsouzených.

 

Tereza poslala rodině vzkaz, více v reportáži:

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

TA JE VYNALÉZAVÁ! Feťačka pašovala drogy. Neuvěříte, kam schovala přes čtvrt kila kokainu!

Kráska letěla na dovolenou do Vietnamu: Teď jí hrozí POPRAVA!

vbo TN.cz
Reklama