APLIKACE TN.CZ
Květina

Pražané ulice zkrášlili květinami, starostka je sepsula. Teď couvá

Obyvatelé pražského Žižkova a Vinohrad se rozhodli, že si vylepší životní prostředí a kolem stromů ve svých ulicích vysázeli květiny. Jenže pak přišel problém - radnice to nazvala živelnou privatizací veřejného prostoru a tvrdila, že je to nepřípustné.

Macešky, afrikány nebo jahody. Rozkvetlé květiny hýří barvami a oživují jinak šedivé ulice pražského Žižkova. Takzvané guerillové zahradnictví má podle zastánců oživit městskou šeď, podle vedení městské části jde o zabírání veřejného prostranství.

"Tato privatizace veřejného prostoru je naprosto nepřípustná, kdyby se takto choval každý, veřejný prostor by přestal být veřejným," zlobí se starostka Prahy 3 Vladislava Hujová.

Většina lidí, které oslovil štáb TV NOVA, ovšem postoj radnice nechápe, ozdobené ulice jim rozhodně nevadí. Naopak.

Související obsah

Po vlně kritiky už začalo vedení městské části couvat. A dokonce se v iniciativě místních tak trochu našlo. "Je to velmi nešťastné, proto aktivujeme projekt adopce stromů právě s minizahrádkami, kde lidé si budou moci vybrat svůj konkrétní strom, městská část si zařídí záhonek a potom lidé si budou moci sázet kytičky a zároveň nám sledovat ten strom, zda nejsou žádné suché větve, aby se nikomu nic nestalo," obrací Hujová.

pez, Jan Mareš, TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz