Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 5.12. 2017 14:24
záchrana zvířat

Psí veteráni budou zachráněni! Petici podepsaly statisíce lidí

Psí veteráni z Afghánistánu
Zdroj: facebook, Warrior Dog Foundation

Lidé v Británii bojovali za záchranu psích válečných veteránů. Dazz a Kevin pomáhali vojákům hledat výbušniny v Afghánistánu. I přes jejich velké zásluhy je chtěli nechat utratit. Jejich příběh má díky velkému úsilí Angličanů dobrý konec.

Devítiletí belgičtí ovčáci Dazz a Kevin se vrátili před čtyřmi lety do Velké Británie. V armádním výcvikovém centru je měli psovodi zbavit armádních návyků, aby je mohli dát k adopci. Vedení centra ale označilo psy za nebezpečné a neschopné žít u nových majitelů.

 

Společně s policejním psem Driverem měli být tento týden utraceni. S tím ale nesouhlasili ostatní zaměstnanci centra, protože podle vojáků dokázali během své aktivní činnosti zachránit až tisíce životů.

 

13

GALERIE: Psí hrdiny z Afghánistánu chtějí utratit

Zdroj: British Army

Psí veteráni z Afghánistánu - 3

Hodnocení:

 

Psovodi bojovali za jejich záchranu. Příběh se rychle dostal do médií, kde byla založena i petice proti jejich utracení. Na jejich záchraně má velký podíl britský deník The Sun, který shromáždil 367 tisíc podpisů.

 Za zvířecí veterány se přimluvil britský ministr obrany Gavin Williamson, který se jel na psí hrdiny osobně podívat: "Chci poděkovat deníku The Sun a velkému počtu jejich čtenářů, kteří pozdvihli problém dvou válečných hrdinů".

 

"Když slyšíš, co všechno udělali ve válečné oblasti, cítíš k nim velký respekt. Nejen k nim, ale také k jejich psovodům," dodal politik s tím, že nyní zjišťuje, kde bude nejvhodnější psy umístit. Jestli do "domu s psovodem, nebo běžnějšího prostředí"."Uděláme vše pro jejich budoucnost," dodal.

ham TN.cz
Reklama