Aktualizováno 17.6. 2017 22:42
volební program

Rozhádaná ČSSD je pryč. Strana představila svůj program

Zdroj: TV Nova

Sociální demokraté v sobotu v Praze představili své programové body, s nimiž chtějí vyhrát podzimní volby. Chtějí vyšší daně pro bohaté a firmy, rádi by také zvedli platy zaměstnancům, chtějí dopravu zdarma pro děti i studenty nebo dostupnější a rychlejší zdravotní péči. Na konferenci strany měli hlavní slovo její nový šéf Chovanec a volební lídr Zaorálek. Projevy ale odstartoval premiér Sobotka.

"Jsem přesvědčen, že máme na to vyhrát, že vyhrajeme a že lidé jasně pochopí, že sociální demokracie je stranou pro ně," sdělil na konferenci Milan Chovanec. Původně bylo v plánu, že podobná slova bude na programové konferenci jako lídr ČSSD pronášet Bohuslav Sobotka, funkce se ale před třemi dny vzdal.

 

Na konferenci nejdříve vystoupil odstupující předseda ČSSD Bohuslav Sobotka. Ten ve svém projevu vyzdvihl především to, co se podle něj sociální demokracii za poslední roky ve vládě povedlo. "To, co sociální demokracie garantovala a slíbila, to sociální demokracie dodržela," zaznělo z úst Sobotky.

 

Na Sobotkovi byla znát uvolněnost a působil spokojeně. Od svých kolegů si vysloužil kromě poděkování také potlesk ve stoje. Po rozhádané ČSSD nebylo ani stopy. V sále Slovanského domu panovala přátelská atmosféra, kterou podtrhovalo někdy až familiérní oslovování sociálních demokratů.

 

Zaorálek, který se dnes stal oficiálně volebním lídrem strany, na sebe strhl veškerou pozornost. Mluvil několikrát, z toho jednou zhruba tři čtvrtě hodiny.

 

Sociální demokraté si na konferenci ve Slovanském domě schválili volební program pro podzimní sněmovní volby. Voličům v něm slibují dobrou zemi pro život. Konkrétně třeba průměrný plat 40 tisíc korun měsíčně, rychlejší zdravotní péči nebo o 80 tisíc korun vyšší rodičovský příspěvek. Chce také vyšší daně pro bohaté.

 

 

Zaorálek na sobotní programové konferenci ČSSD mluvil o tom, že v Česku je zatím „daňový ráj“ pro bohaté a „daňové peklo“ pro ty dole. "Podívejte se na poměry v České republice a v ostatních státech Evropy. U nás, v naší zemi, je velice výhodné se pohybovat ve vyšších vrstvách. Ta úroveň zdanění je velmi nízká. To, co chceme my, je jenom v tomhle tu situaci korigovat," řekl Zaorálek na konferenci.

 

ČSSD by chtěl posílit i bývalý předseda Jiří Paroubek, ten dnes totiž oznámil, že se vrací do strany. Jak konkrétně chce pomoci, zatím říct nechtěl.
 

tn.cz / TV Nova

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

17.6. | 22:54 fantozzi602
25
co to placas? chcete tahat do cech kozomrdy tak pujdete od valu
18.6. | 08:30 josefvyskoc
-6
noví lide, novy program, (prakticky) nova strana...volim cssd...verim ze tato ...
23.6. | 11:20 mibis
0
Náhlasit nevhodný komentář
těch tyátrů už předvedli dost ! oranžádi vždycky něco líbivého nakecají a nakonec se z toho vyklube lež..a ten botka zas někam letěl ..asi na slet vítačů..potom co praskla info o skutečném přijímání násilných migrošů..už bych jej nikam nepouštěl.Tam naslibuje a podepíše a lidu věší bulíky na nos.
18.6. | 14:42 Roman Skala
0
Náhlasit nevhodný komentář
Zao Ce Tung vám volby prossere.
18.6. | 12:31 josefvyskoc
0
Náhlasit nevhodný komentář
navýsost odporná parta korupčníků...nastojte ! ....
18.6. | 12:03 lucielucina
5
Náhlasit nevhodný komentář
Takže opět tato nevolitelná partaj vypustila předvolební pohádky pro nemyslící voliče. Nikde jsem neslyšela, že dali do programu např. zaplacení dluhu 337 mega pozůstalým Altnera. Co se týká Chovancovo, že kvóty NE, tak po volbách už bude kvóty ANO, stejný podvod jako s církevníma restitucema.
18.6. | 12:02 jiz-nerejeme-drzkou-v-zemi
2
Náhlasit nevhodný komentář
Sosany už může zachránit akorát tak kolotočářskej klan Kočků a Jirka Puchejř
18.6. | 11:16 Bohumír Panuš
10
Náhlasit nevhodný komentář
Sobotka je přesvědčen že mají na to vyhrát a že lidé pochopí, já jsem zase přesvědčen že lidé už dávno pochopili.
18.6. | 11:08 leonisis
11
Náhlasit nevhodný komentář
Motto CSSD:mluvit,jinak myslet a jinak jednat.Jedna z dulezitych stanov socanu,u me maji smulu.
18.6. | 11:07 Ilona Votýpková
8
Náhlasit nevhodný komentář
Tak ČSSD volit to muze uz jen nemocny člověk kašpaři si vymeni místo a co jako mysli si že na to skočime des
18.6. | 09:13 reypal
-4
Náhlasit nevhodný komentář
josefvyskoč 8,30 // já taky.
18.6. | 09:11 reypal
11
Náhlasit nevhodný komentář
To nestojí za komentář.Klan socanů je snad nejprolhanější,nejstupidnější a grupa.A myšlenku? Tak nestojí za zmínku.To musel páchat bezmozek. Co taky čekat od hlav "pomazaných" (tedy nevím ale čím),jeden tupoun větší jak druhý.
Obchodní sdělení

Vy rozhodujete, my pomáháme