Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 13.1. 2016 14:33
tajemná tragédie

Ruský zombie z Hory mrtvých "obživl". Vyřeší záhadu masakru?

Poslední snímek skupiny - stavba stanu
Zdroj: oficiální zdroj
Poslední snímek skupiny - stavba stanu

Překvapivé rozuzlení může mít zpráva o záhadné mrtvole v ještě záhadnějším Djatlovově průsmyku na Uralu. Minulý týden nahlášená mrtvola muže ve stanu mohla objasnit dávný masakr, který se na místě odehrál. K překvapení všech, ale podle posledních zpráv muž "ožil"...

První informace před několika dny hovořily o tom, že se v tzv. Djatlovově průsmyku našla mrtvola muže ve stanu. Ta zpráva vzrušila celé Rusko, protože tím ožila více než padesát let stará hrůzná záhada zmasakrované výpravy v Djatlovově průsmyku na Uralu.

 

V roce 1959 se na Ural vydala výprava deseti lidí, která hodlala přejít severní cíp hor. Přežil jen jediný muž, Jurij Judin, který se pro zdravotní potíže odpojil od skupiny. Ostatní našli na úpatí příhodně nazvané hory Cholatčachl (Hora mrtvých) smrt.

 

 

Nezemřeli ale rozhodně klidně. Příčiny úmrtí, ani to, co se v osudové okamžiky odehrálo, dosud nikdo neobjasnil. Členové expedice byli nalezeni na různých místech a různě zohaveni. Dodnes se spekuluje i o nadpřirozených příčinách tragédie. O detialech případu čtěte v článku Záhadný masakr výpravy k Hoře mrtvých! Objevili tam stan s tělem

 

Teď se k dějišti dávného masakru vydali experti z ruského Ministerstva pro mimořádné situace. Povolala je tam zpráva turistické expedice "Poledník", která minulý týden na místě údajně našla mrtvolu muže ve stanu.

 

Nalezená těla - Kolevatov a Tibo
Zdroj: oficiální zdroj Nalezená těla - Kolevatov a Tibo

 

Podle zpráv z ruských médií ovšem členové další expedice "Satelit" podali zprávu, že muž žije. Údajně se do záhadných míst vypravil na vlastní pěst, ale zaskočil ho mráz a divočina. Z posledních sil se dostal do tábora ruských geologů, odkud ho záchranáři přepravili vrtulníkem MI-8 do nemocnice v Jekatěrinburgu.

 

 

Zachráněnou "mrtvolou" je podle některých zdrojů turista Andrej Podkorytov. Spekuluje se ale i o jiných jménech - o ruském poustevníkovi Olegovi, kterého průsmyk dlouhodobě fascinuje. Nebo by údajně mohlo jít o uprchlého sexuálního devianta, pedofila a dvojnásobného vraha Vladimíra Sumina. Ten do divočiny v této oblasti uprchl před půl rokem.

 

Nalezená těla - Ludmila Dubininová
Zdroj: oficiální zdroj Nalezená těla - Ludmila Dubininová

 

Na místo dál míří expedice Ministerstva pro mimořádné situace. Skoro 300 kilometrů dlouhou trasu zmrzlou pustinou absolvuje na sněžných skútrech. Záchranáři a vyšetřovatelé by na místo měli dorazit dnes odpoledne.

 

O případu informovala Komsomolskaja Pravda. Televize Rossija 24 dokonce zveřejnila krátké záběry muže ležícího ve stanu:

 


NEPŘEHLÉDNĚTE:

Hrozný masakr na americké univerzitě: Zamilovaná dívka doplatila na svou víru!

Masakr v kanceláři: Mobilem fotila selfie s pistolí u hlavy, stiskla špatnou spoušť

tn.cz / David Garkisch