Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 8. 6. 2017
raketový program

Severní Korea odpálila sérii protilodních raket. Napětí roste!

KLDR testovala střelu z ponorky - 4
Zdroj: APTN

Severní Korea ve čtvrtek vypálila nad moře celou sérii protilodních střel z východního pobřeží, uvedla jihokorejská armáda prostřednictvím agentury Jonhap. Střely uletěly kolem 200 kilometrů než spadly do moře. KLDR čelí kvůli opakovaným testům raket sankcím od svých sousedů a velmocí.

KLDR vypálila zatím neidentifikované střely z přístavního města Wonsan v provincii Gangwon. Dolet byl kolem 200 kilometrů, než rakety spadly do Východního moře, uvádí jihokorejská agentura Jonhap.

 

Armáda zůstává v pohotovosti. Severní Korea z města Wonsan vypálila balistickou střelu již 29. května, střela typu Scud uletěla asi 450 kilometrů, než dopadla do moře v japonské hospodářské zóně.

 

 

Severní Korea pokračuje v testování raket i přes protesty některých velmocí a to včetně svých spojenců, jako je Čína. V regionu neustále narůstá napětí, americká armáda do oblasti vyslala několik svých letadlových lodí.
 

klma TN.cz

Diskuze

8.6. | 11:01 truthwillprevail
4
Náhlasit nevhodný komentář
brta - To asi těžko, možná myslíte jaderný útok. Ale ten zasáhne i spojence. Jen blázen si myslí, že KLDR se dá jednoduše vojensky porazit, není to tak jednoduché.
8.6. | 09:54 roko-lanek
-1
Náhlasit nevhodný komentář
Severni Korea se stava světovou velmoci.
8.6. | 09:06 brta
-2
Náhlasit nevhodný komentář
KLDR vymazat ze světa-jeden utok a je po praseti......
8.6. | 07:42 truthwillprevail
4
Náhlasit nevhodný komentář
No teda to je provokace když země má protilodní rakety, ta KLDR si teda dovoluje.