Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 15.2. 2016 22:13
Šikana učitelky

Škola na Třebešíně vysvětluje šikanu, po které zemřela učitelka

Zdroj: TV Nova

Střední průmyslová škola v Praze Na Třebešíně se konečně vyjádřila k případu brutální šikany jedné z pedagožek, která následně zemřela. Trojice žáků si k učitelce dovolovala neuvěřitelné věci. Škola o šikaně věděla a žáky ještě před kolapsem učitelky potrestala. Brání se, že o těch nejhorších činech studentů nevěděli. Šikana prý nebyla příčinou úmrtí pedagožky.

"Je pravda, že vedení školy obdrželo dne 12. ledna 2016 informaci o šikaně. Někteří žáci, kterým to nebylo lhostejné, předali vedení školy videozáznamy zachycující nepřípustné jednání jiných žáků. Vedení školy okamžitě tyto informace prošetřilo a do 48 hodin potrestalo viníky podmíněným vyloučením ze studia a trojkou z chování," uvedla zástupkyně ředitele školy Tatjana Kubíková s tím, záběry, které se vedení školy dostaly do ruky, neobsahovaly tak závažné projevy šikany, aby se vedení školy mohlo obrátit na policii.

 

"Podle jiných videozáznamů, které se k vedení školy bohužel nedostaly, byly některé projevy šikany ještě horší. Tyto záznamy byly svými autory pravděpodobně prodány do médií a nyní se případem zabývá Policie České republiky," dodala zástupkyně. Kdyby se k vedení školy dostaly všechny záznamy, žáky by postihl přísnější trest.

 

Podle zástupkyně ředitele poučili policisté vedení školy, že k případu nesmí poskytovat žádné informace. Šikana ale neměla přispět k úmrtí učitelky, byť to ještě prověří policie. Zástupkyně byla na základě souhlasu nemocné pedagožky lékaři informována o zdravotním stavu své kolegyně.

 

 

"Na základě těchto informací bylo spolehlivě určeno, že se jednalo o fatální zdravotní problém naší kolegyně nesouvisející s amorálním jednáním některých žáků," uvedla Kubíková.

 

Žáci, jejichž chování teď prošetřuje policie, se zřejmě dočkají ještě přísnějších trestů. "Na základě nových informací zahájíme nová řízení a obnovíme řízení již rozhodnutá, tedy pokud nedojde k překvalifikaci na přečiny nebo zločiny ze strany orgánů činných v trestním řízení," uvedlo vedení školy.

 

Reportáž o šikaně učitelky:

Zdroj: TV Nova

 

Škola již před zveřejněním případu zahájila sbírku ve prospěch nezletilé dcery zesnulé učitelky. Vedení školy a pedagogům teď prý začaly chodit výhrůžné SMS zprávy a emaily, které předali policii. Veřejnost proto škola vyzvala, aby s hodnocením počkala, až policie dokončí vyšetřování.

 

Víte o dalších případech šikany učitelů na Střední průmyslové škole Na Třebešíně? Ozvěte se nám na mail zpravy@nova.cz nebo na telefonní číslo 606 09 09 09

 

ČTĚTE TAKÉ:

10 důvodů, proč roste agresivita u dětí. Váš názor?
Zoufalí rodiče školáků: Bojíme se šikany!
VAŠE PŘÍBĚHY: Šikana mě zničila a teď se to znovu vrací
VAŠE PŘÍBĚHY: Šikanu jsem přitahovala úplně všude. Pak jsem přišla na trik, jak to změnit

vbo TN.cz

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

15.2. | 09:05 suffa
75
Vždycky největší "hrdinové" si dovolí na starší a slabší. Jenom ...
23.2. | 18:04 Jan Frouz
0
Překvapuje mě že tu urážíte lidi které ani neznáte. Jsem student na této škole ...
23.2. | 18:05 Jan Frouz
0
,ale chci říct že situace kterou vám média ukazují je pouze přitažená za uši. Dnes sem se kvůli reportérům z TV H…a, Čt, Tv Barandov a dalším nemohl odpoledne dostat ani do školy.
23.2. | 18:05 Jan Frouz
0
Na třebešín chodím rád už jen kvůli skvělému kolektivu a to co se zde objevuje jako úděsný případ šikany který nemá obdoby je na dnešních školách poměrně častý čímž neobhajuju chování studentů jedné poloviny 2.E
23.2. | 18:04 Jan Frouz
0
Překvapuje mě že tu urážíte lidi které ani neznáte. Jsem student na této škole a tahle věc je naprosto ojedinělá jde o nejlepší průmyslovou školu v Praze a její vedení funguje již několik let naprosto bez problému a to že se média rozhodla udělat z celé věci celostátní případ je legrační.
16.2. | 13:00 adamosh1978
2
OTŘESNÝ PŘÍPAD TÝRÁNÍ UČITELKY V TŘEBEŠÍNĚ: NA WEBU JE PETICE USILUJÍCÍ O ODVOLÁNÍ VEDENÍ ŠKOLY Petice je k nalezení zde: http://www.petice24.com/otesny_pipad_ikany_-_sp_tebein_praha_10
16.2. | 11:06 aanajka
5
Vedení školy má na tom lví podíl ,a to si ředitel v takové situaci dovolí vzít neschopenku!!Jestli je na prášky,že přijde o korýtko?Co si musela vytrpět ta učitelka, to ho nezajímalo.Ty smradi at už nevylezou z krimu,jsou tady na světě jen na obtíž.
15.2. | 23:11 Zdena Vidinli
8
Chudák učitelka,určitě to její vzácní kolegové a nadřízení nepostřehli,že je vážně nemocná a ještě psychicky na dně z těch parchantů.Kopla bych je do pr.....Jsou opravdu dobrým vzorem mladým.Doufám,že za svoji lhostejnost zaplatí.A ty zmetky bych zavřela,z tohoto nic dobrého stejně nevyroste.
15.2. | 19:27 bard-lidu
13
Já myslel, že retardovaní se můžou vyskytovat jen na učňácích, ne na průmyslovce. Asi to školství za posledních 20 let muselo strašně upadnout. Další výkvět polistopadového omylu.
15.2. | 18:50 a-z-0-9
17
Ten dobytek rovnou utratit a jejich rodiče preventivně vykastrovat.
15.2. | 18:49 a-z-0-9
12
Ten dobytek rovnou utratit a rodiče preventivně vykastrovat.
15.2. | 18:01 hladik josef
15
Kdyby ti žáci dali k dispozici ty videa řediteli tak je zahodí.Za to mohou ředitel a jeho zástupce určitě věděli jak se ty žáci chovají.První bych zavřel ředitele a jeho zástupce ať neříkají že nic neslyšeli nebo neviděli To musela zemřít učitelka a teď se vymlouvají že nebyla zdravá.