Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 15.2. 2016 22:13
Šikana učitelky

Škola na Třebešíně vysvětluje šikanu, po které zemřela učitelka

Zdroj: TV Nova

Střední průmyslová škola v Praze Na Třebešíně se konečně vyjádřila k případu brutální šikany jedné z pedagožek, která následně zemřela. Trojice žáků si k učitelce dovolovala neuvěřitelné věci. Škola o šikaně věděla a žáky ještě před kolapsem učitelky potrestala. Brání se, že o těch nejhorších činech studentů nevěděli. Šikana prý nebyla příčinou úmrtí pedagožky.

"Je pravda, že vedení školy obdrželo dne 12. ledna 2016 informaci o šikaně. Někteří žáci, kterým to nebylo lhostejné, předali vedení školy videozáznamy zachycující nepřípustné jednání jiných žáků. Vedení školy okamžitě tyto informace prošetřilo a do 48 hodin potrestalo viníky podmíněným vyloučením ze studia a trojkou z chování," uvedla zástupkyně ředitele školy Tatjana Kubíková s tím, záběry, které se vedení školy dostaly do ruky, neobsahovaly tak závažné projevy šikany, aby se vedení školy mohlo obrátit na policii.

 

"Podle jiných videozáznamů, které se k vedení školy bohužel nedostaly, byly některé projevy šikany ještě horší. Tyto záznamy byly svými autory pravděpodobně prodány do médií a nyní se případem zabývá Policie České republiky," dodala zástupkyně. Kdyby se k vedení školy dostaly všechny záznamy, žáky by postihl přísnější trest.

 

Podle zástupkyně ředitele poučili policisté vedení školy, že k případu nesmí poskytovat žádné informace. Šikana ale neměla přispět k úmrtí učitelky, byť to ještě prověří policie. Zástupkyně byla na základě souhlasu nemocné pedagožky lékaři informována o zdravotním stavu své kolegyně.

 

 

"Na základě těchto informací bylo spolehlivě určeno, že se jednalo o fatální zdravotní problém naší kolegyně nesouvisející s amorálním jednáním některých žáků," uvedla Kubíková.

 

Žáci, jejichž chování teď prošetřuje policie, se zřejmě dočkají ještě přísnějších trestů. "Na základě nových informací zahájíme nová řízení a obnovíme řízení již rozhodnutá, tedy pokud nedojde k překvalifikaci na přečiny nebo zločiny ze strany orgánů činných v trestním řízení," uvedlo vedení školy.

 

Reportáž o šikaně učitelky:

 

Škola již před zveřejněním případu zahájila sbírku ve prospěch nezletilé dcery zesnulé učitelky. Vedení školy a pedagogům teď prý začaly chodit výhrůžné SMS zprávy a emaily, které předali policii. Veřejnost proto škola vyzvala, aby s hodnocením počkala, až policie dokončí vyšetřování.

 

Víte o dalších případech šikany učitelů na Střední průmyslové škole Na Třebešíně? Ozvěte se nám na mail zpravy@nova.cz nebo na telefonní číslo 606 09 09 09

 

ČTĚTE TAKÉ:

10 důvodů, proč roste agresivita u dětí. Váš názor?
Zoufalí rodiče školáků: Bojíme se šikany!
VAŠE PŘÍBĚHY: Šikana mě zničila a teď se to znovu vrací
VAŠE PŘÍBĚHY: Šikanu jsem přitahovala úplně všude. Pak jsem přišla na trik, jak to změnit

vbo TN.cz

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

15.2. | 09:05 suffa
75
Vždycky největší "hrdinové" si dovolí na starší a slabší. Jenom ...
23.2. | 18:04 Jan Frouz
0
Překvapuje mě že tu urážíte lidi které ani neznáte. Jsem student na této škole ...
23.2. | 18:05 Jan Frouz
0
Náhlasit nevhodný komentář
,ale chci říct že situace kterou vám média ukazují je pouze přitažená za uši. Dnes sem se kvůli reportérům z TV H…a, Čt, Tv Barandov a dalším nemohl odpoledne dostat ani do školy.
23.2. | 18:05 Jan Frouz
0
Náhlasit nevhodný komentář
Na třebešín chodím rád už jen kvůli skvělému kolektivu a to co se zde objevuje jako úděsný případ šikany který nemá obdoby je na dnešních školách poměrně častý čímž neobhajuju chování studentů jedné poloviny 2.E
23.2. | 18:04 Jan Frouz
0
Náhlasit nevhodný komentář
Překvapuje mě že tu urážíte lidi které ani neznáte. Jsem student na této škole a tahle věc je naprosto ojedinělá jde o nejlepší průmyslovou školu v Praze a její vedení funguje již několik let naprosto bez problému a to že se média rozhodla udělat z celé věci celostátní případ je legrační.
16.2. | 13:00 adamosh1978
2
Náhlasit nevhodný komentář
OTŘESNÝ PŘÍPAD TÝRÁNÍ UČITELKY V TŘEBEŠÍNĚ: NA WEBU JE PETICE USILUJÍCÍ O ODVOLÁNÍ VEDENÍ ŠKOLY Petice je k nalezení zde: http://www.petice24.com/otesny_pipad_ikany_-_sp_tebein_praha_10
16.2. | 11:06 aanajka
5
Náhlasit nevhodný komentář
Vedení školy má na tom lví podíl ,a to si ředitel v takové situaci dovolí vzít neschopenku!!Jestli je na prášky,že přijde o korýtko?Co si musela vytrpět ta učitelka, to ho nezajímalo.Ty smradi at už nevylezou z krimu,jsou tady na světě jen na obtíž.
15.2. | 23:11 Zdena Vidinli
8
Náhlasit nevhodný komentář
Chudák učitelka,určitě to její vzácní kolegové a nadřízení nepostřehli,že je vážně nemocná a ještě psychicky na dně z těch parchantů.Kopla bych je do pr.....Jsou opravdu dobrým vzorem mladým.Doufám,že za svoji lhostejnost zaplatí.A ty zmetky bych zavřela,z tohoto nic dobrého stejně nevyroste.
15.2. | 19:27 bard-lidu
13
Náhlasit nevhodný komentář
Já myslel, že retardovaní se můžou vyskytovat jen na učňácích, ne na průmyslovce. Asi to školství za posledních 20 let muselo strašně upadnout. Další výkvět polistopadového omylu.
15.2. | 18:50 a-z-0-9
17
Náhlasit nevhodný komentář
Ten dobytek rovnou utratit a jejich rodiče preventivně vykastrovat.
15.2. | 18:49 a-z-0-9
12
Náhlasit nevhodný komentář
Ten dobytek rovnou utratit a rodiče preventivně vykastrovat.
15.2. | 18:01 hladik josef
15
Náhlasit nevhodný komentář
Kdyby ti žáci dali k dispozici ty videa řediteli tak je zahodí.Za to mohou ředitel a jeho zástupce určitě věděli jak se ty žáci chovají.První bych zavřel ředitele a jeho zástupce ať neříkají že nic neslyšeli nebo neviděli To musela zemřít učitelka a teď se vymlouvají že nebyla zdravá.