Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 14.3. 2017 15:04
galerie extrémní počasí

Sněhová bouře zasáhla New York. Úřady vyhlásily stav nouze

Zdroj: TV Nova

Na východní pobřeží USA se přiřítila ohromná zimní bouře. První opatření byla přijata už v pondělí, ve velkých městech se rušily lety, některé školy a nemocnice zůstaly zavřené. Kvůli extrémnímu počasí bylo odloženo setkání německé kancléřky Angely Merkelové a amerického prezidenta Donalda Trumpa. Několik států vyhlásilo stav nouze.

Podle mluvčího Bílého domu bylo setkání Angely Merkelové a Donalda Trumpa přesunuto na pátek, v plánu je kromě osobního setkání také tisková konference a pracovní oběd. Podle CNN je to jedno z nejvýznamnějších setkání amerického prezidenta se zahraničními představiteli.

 

Bouře dorazila už v pondělí večer a měla by trvat i celý další den. V obavách před extrémními podmínkami bylo zrušeno více než 7600 letů, uvádí portál Flighaware. Zavřeno bylo přes 40 letišť.

 

Předpověď varuje před hustým sněžením, záplavami a silným větrem, který by měl v nárazech dosahovat rychlosti až 80 kilometrů v hodině.

  

 

V několika zemích USA bylo vyhlášeno varování před blizardem a následnými povodněmi. Na první státy se již snáší sníh a podle svědků na sociálních sítích je velmi těžky a mokrý. Portál WFBS varuje také před možnými výpadky elektrického proudu.

 

 

Národní portál pro počasí varuje před větrem o síle hurikánu, blizardem, sněhovou bouří, námrazou a záplavami. Námraza by měla trvat déle než 12 hodin, může tak výrazně poškodit nekrytou vegetaci. Úřady lidem doporučily, aby ve svých autech vozili výbavu pro přežití v zimě a v případě odstavení neopouštěli auta a vyčkali na příjezd policistů a hasičů.

 

 

Guvernéři států New York a New Jersey vyhlásili stav nouze. "V reakci na přicházející blizard vyhlašujeme stav nouze, který platí od půlnoci pro celý stát," zveřejnil guvernér New Yorku Andrew Cuomo na Twitteru.

klma TN.cz