Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 14.3. 2017 15:04
galerie extrémní počasí

Sněhová bouře zasáhla New York. Úřady vyhlásily stav nouze

Zdroj: TV Nova

Na východní pobřeží USA se přiřítila ohromná zimní bouře. První opatření byla přijata už v pondělí, ve velkých městech se rušily lety, některé školy a nemocnice zůstaly zavřené. Kvůli extrémnímu počasí bylo odloženo setkání německé kancléřky Angely Merkelové a amerického prezidenta Donalda Trumpa. Několik států vyhlásilo stav nouze.

Podle mluvčího Bílého domu bylo setkání Angely Merkelové a Donalda Trumpa přesunuto na pátek, v plánu je kromě osobního setkání také tisková konference a pracovní oběd. Podle CNN je to jedno z nejvýznamnějších setkání amerického prezidenta se zahraničními představiteli.

 

Bouře dorazila už v pondělí večer a měla by trvat i celý další den. V obavách před extrémními podmínkami bylo zrušeno více než 7600 letů, uvádí portál Flighaware. Zavřeno bylo přes 40 letišť.

 

Předpověď varuje před hustým sněžením, záplavami a silným větrem, který by měl v nárazech dosahovat rychlosti až 80 kilometrů v hodině.

  

 

V několika zemích USA bylo vyhlášeno varování před blizardem a následnými povodněmi. Na první státy se již snáší sníh a podle svědků na sociálních sítích je velmi těžky a mokrý. Portál WFBS varuje také před možnými výpadky elektrického proudu.

 

 

Národní portál pro počasí varuje před větrem o síle hurikánu, blizardem, sněhovou bouří, námrazou a záplavami. Námraza by měla trvat déle než 12 hodin, může tak výrazně poškodit nekrytou vegetaci. Úřady lidem doporučily, aby ve svých autech vozili výbavu pro přežití v zimě a v případě odstavení neopouštěli auta a vyčkali na příjezd policistů a hasičů.

 

 

Guvernéři států New York a New Jersey vyhlásili stav nouze. "V reakci na přicházející blizard vyhlašujeme stav nouze, který platí od půlnoci pro celý stát," zveřejnil guvernér New Yorku Andrew Cuomo na Twitteru.

klma TN.cz

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

14.3. | 09:50 bystricanecek
5
Od kdy se makrele říká sněhová bouře?
14.3. | 15:31 pichav
-3
NEW YORK CITY BOY !!!! VSEMO HOUCI POSLAL ZAVEJ !! SEND !!!! SNEHULAKU MOJ !!!! ...
14.3. | 15:31 pichav
-3
Náhlasit nevhodný komentář
NEW YORK CITY BOY !!!! VSEMO HOUCI POSLAL ZAVEJ !! SEND !!!! SNEHULAKU MOJ !!!! TY MUJ MALEJ TLUSTEJ !! BOJFREND !!!!!!!!! PSB BUDOU NADSENI AZ JIM POSLU CESKY TEXT !!!! NA AKTUALNI METEREOLOGICKOU SITUACI !!!!
14.3. | 12:18 Petr Kelenda
0
Náhlasit nevhodný komentář
Flayower-Dělá ti to dobře být za největšíh čur..ka? Kdo si zvolil ty politiky v USA? Právě ti obyčejní občané!
14.3. | 11:20 flayower
2
Náhlasit nevhodný komentář
Petr Kelenda- co to tady meleš ty ucintanej ubožáku?! dobře jim tak? tyhle věci odnášej hlavně nevinný civilisti, kteří za nic nemohou! staří, děti, ženy... a ti, kteří opravdu mohou za ty problémy, těch se to ani nedotkne! fakt se proberte, po každé když sem vlezu nestačím se divit...
14.3. | 09:50 bystricanecek
5
Náhlasit nevhodný komentář
Od kdy se makrele říká sněhová bouře?
14.3. | 09:49 Petr Kelenda
0
Náhlasit nevhodný komentář
Dobře jim tak. Z USA se šíří jen zlo a války po celém světě. A to jen proto,aby měli levný benzín.